18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bezpieczny stosunek

Koronawirus: Seks jest niebezpieczny czy zalecany w czasach pandemii?

08.04.2020  11:48
Koronawirus: Seks jest niebezpieczny czy zalecany w czasach pandemii?
Koronawirus: Seks jest niebezpieczny czy zalecany w czasach pandemii? Fot: VGstockstudio/Shutterstock

Koronawirus, seks... to jakoś dziwnie się kojarzy. Czy w czasach pandemii stosunek seksualny jest bezpieczny czy dokładnie odwrotnie? Odpowiadamy na to niezwykle istotne pytanie.

Seks w czasach pandemii? Początkowo wszystkim wydawało się, że ogólnopolska kwarantanna spowoduje baby boom za dziewięć miesięcy. Nastroje społeczne są jednak tak złe, że trudno uwierzyć w ochotę Polaków do figli. 

Koronawirus: Seks w czasach pandemii

Pojawia się też pytanie, czy w ogóle powinno się uprawiać teraz seks? Nie od dziś wiadomo, że współżycie to zdrowie. Niestety, koronawirus przenosi się drogą kropelkową, a to sprawia, że wyjątkowo łatwo go złapać.

Warto zaznaczyć, że sam kontakt płciowy nie jest niebezpieczny. Dodatkowo poprawia przepływ krwi w ciele i podnosi naszą odporność oraz pomaga rozładować emocje. W tej sytuacji to jest naprawdę istotne. Niestety, niebezpieczne mogą być pocałunki. Przez kontakt ze śliną możemy się koronawirusem zarazić zdecydowanie najłatwiej. 

Jeżeli partnerzy przestrzegają zasad izolacji i są w stu procentach pewni, że nie dotyczy ich zakażenie koronawirusem - wtedy seks jest wskazany. Jeśli natomiast pojawiają się jakiekolwiek objawy lub ktoś podejrzewa możliwość zakażenia, wtedy należy zachować szczególną ostrożność.

Przeczytaj więcej
Komentarze