18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Masakra!

Koronawirus ZMUTOWAŁ?! Jest DUŻO BARDZIEJ śmiertelny

14.10.2020  18:18
Koronawirus jest bardziej śmiertelny?
Koronawirus jest bardziej śmiertelny? Fot: Nhemz/Shutterstock

Koronawirus zmutował i stał się bardziej niebezpieczny? Z oficjalnych statystyk można wywnioskować, że COVID-19 częściej zbiera śmiertelne żniwo. Pandemia z każdym dniem przybiera na sile, a w każdym z nas rośnie przerażenie.

Koronawirus zmutował i stał się jeszcze bardziej koszmarny? Nic dziwnego, że wiele osób może tak pomyśleć, patrząc na oficjalne statystyki. Tylko dziś w Polsce padł rekord zachorowań i dziennych zgonów spowodowanych przez COVID-19. Tego rodzaju ponure informacje docierają do naszych uszu od wielu dni. 

Z tej przyczyny rząd wprowadza coraz to nowe obostrzenia, które mają nam pomóc w walce z pandemią. Czerwona strefa rozrasta się w takim tempie, że już wkrótce cała Polska może być objęta najbardziej srogim reżimem sanitarnym. Tymczasem koronawirus z dnia na dzień coraz bardziej nas przeraża i nikogo nie powinno to dziwić. 

Koronawirus jest bardziej śmiertelny?

Wydawać by się mogło, że patogen zmutował i to z tego powodu COVID-19 jest coraz bardziej śmiertelny. Niestety, nie tylko takie zmiany mogą mieć na to wpływ. Przede wszystkim - Sars-CoV-2 uwielbia zimno. W chłodniejszych temperaturach wirus jest o wiele mniej narażony na uszkodzenia, a przez to staje się bardziej niebezpieczny i zaraźliwy. Zima może nam przynieść jeszcze większe pogorszenie obecnej sytuacji.

Dodatkowo, naukowcy odkryli, że Sars-CoV-2 jest wyjątkowo odpornym wirusem. Podczas, gdy wirus grypy jest w stanie przetrwać np. na naszym smartfonie przez 17 dni, koronawirus zdolny jest do zakażenia niemalże przez równy miesiąc, aż 28 dni. Warto więc pamiętać, że częste mycie rąk i regularna dezynfekcja mają szansę uchronić nas przed zakażeniem. Tylko zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasad są w stanie utrzymać nas z zdrowiu.

W takim momencie wygląda na to, że cała nadzieja w szczepionce na COVID-19, która niedługo powinna trafić do Polski. Jeśli naukowcom udało się naprawdę wynaleźć specyfik skuteczny, jest nadzieja, że do końca 2021 roku uporamy się z pandemią, która od tego momentu będzie jedynie przykrym wspomnieniem. 

Przeczytaj więcej
Komentarze