18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Eksperci radzą

Koronawirus boi się tego jak ognia. Tak się uchronisz

02.06.2020  09:25
Koronawirus boi się tego jak ognia. Tak się uchronisz
Koronawirus boi się tego jak ognia. Tak się uchronisz Fot: Gorodenkoff/Shutterstock

Koronawirus jest przeciwnikiem trudnym, ale nie niemożliwym do pokonania. Eksperci zgodnie twierdzą, że za pomocą prostych czynności możemy się przed nim uchronić przed zakażeniem, nawet w momencie braku obostrzeń.

Koronawirus jest bardzo zjadliwym patogenem, ale jednak okazuje się, że jak każdy wirus ma swoje słabe strony. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko zakażenia się nim, są pewne podstawowe czynności, które należy wykonywać, a wszystko będzie dobrze.

O czym mowa? Eksperci polecają często wietrzyć pomieszczenia! Proste, a może być nawet zbawienne w skutkach. Dobra wentylacja pomieszczeń jest również kluczowa dla zdrowia osób w nim przebywających. 

Koronawirus i jego słabe strony

Naukowcy z University of Surrey i z Queensland University and Technology przekonują, że brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach - tak w domu, jak i w pracy - może się przyczynić do zakażenia Sars-CoV-2.

Ludzie kichając i kaszląc wyrzucają z siebie mnóstwo kropelek wirusa, które niejako wiszą w powietrzu. Dzięki wietrzeniu i wentylacji nie ma opcji, by ktoś zaraził się koronawirusem w taki sposób, bo przepływ powietrza zabiera czyhające na kolejną ofiarę cząsteczki.

W czasie ostatnich miesięcy, życie z kryzysem wywołanym przez COVID-19 było bezprecedensowe. Musimy jednak wykorzystać tę globalną tragedię jako okazję do lepszego przygotowania się na przyszłe zagrożenia

- mówi prof. Prashant Kumar, główny autor pracy opublikowanej w piśmie City and Environment Interactions.

Trzeba się tego trzymać i możliwie jak najbardziej dbać o siebie.