18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tajne laboratorium w Chinach

Ujawnił skąd wziął się koronawirus. Epidemia wywołana celowo?

Wojciech Kozicki
01.02.2020  12:37
Wirus z Chin powstał w laboratorium? Specjaliści potwierdzają szokujące teorie
Wirus z Chin powstał w laboratorium? Specjaliści potwierdzają szokujące teorie Fot: Facebook/China Daily

Koronawirus w Chinach zabija jak szalony, rośnie liczba ofiar śmiertelnych i zakażonych. Czy jednak tajemnicze zapalenie płuc z Wuhan to „dzieło natury”? Kolejny specjalista twierdzi, że epidemia może być wywołana przez człowieka.

Koronawirus z Chin najpierw zaatakował w „mięsnym piekle” w Wuhan, gdzie masakrowano zwierzęta, a później epidemia rozniosła się na kolejne kontynenty. Wkrótce zwrócono uwagę na tajemnicze laboratorium w Wuhan, w którym zajmowano się chorobami i od lat przestrzegano, że nie jest dostatecznie zabezpieczone. Dodatkowo, agent izraeleskiego wywiadu twierdzi, że koronawirus to być może broń biologiczna, choć nie ma to dowodów. Jego teoria została jednak nagłośniona przez media takie jak np. "Washington Post". 

Koronawirus i epidemia w Chinach

W sprawie głos zabrał hiszpański mikrobiolog i naukowiec z uniwersytetu w Alicante Francisco Mojica. Jego zdaniem, koronawirus prawdopodobnie wydostał się z laboratorium z powodu ludzkiego błędu. Jest kolejną osobą, która potwierdziła, że w laboratorium w Wuhan prowadzone są badania nad patogennymi wirusami i były zgłaszane liczne zastrzeżenia co do bezpieczeństwa obiektu. Przypomnijmy, że epidemia SARS również wybuchła z powodu wydostania się wirusa z laboratorium.

Mojica zwraca uwagę na dziwny zbieg okoliczności pomiędzy nagłym pojawieniem się wirusa, a działaniami w podejrzanym laboratorium. Uważa, że patogen został „wyniesiony” z obiektu. Co ciekawe, również polski wiceminister zdrowia uważa, że koronawirus to broń biologiczna.

Tymczasem do mediów przedostała się informacja, że zanim wybuchła epidemia w Chinach, 8 osób ostrzegało przed koronawirusem, ale chiński rząd je aresztował. Czy Chiny celowo nie zapobiegły epidemii? Jak na razie to Chiny oskarżają USA o atak koronawirusem i grożą zemstą poprzez paraliż łańcucha dostaw i "pogrążenie kraju w morzu wirusa". W podobnym tonie wypowiadają się również władze Iranu i zapowiadają odwet na Ameryce za rozprzestrzenianie wirusa

Czytaj także
Przeczytaj więcej