Tajne laboratorium w Chinach

Ujawnił skąd wziął się koronawirus. Epidemia wywołana celowo?

Wojciech Kozicki
01.02.2020  12:37
Wirus z Chin powstał w laboratorium? Specjaliści potwierdzają szokujące teorie
Wirus z Chin powstał w laboratorium? Specjaliści potwierdzają szokujące teorie Fot: Facebook/China Daily

Koronawirus w Chinach zabija jak szalony, rośnie liczba ofiar śmiertelnych i zakażonych. Czy jednak tajemnicze zapalenie płuc z Wuhan to „dzieło natury”? Kolejny specjalista twierdzi, że epidemia może być wywołana przez człowieka.

Koronawirus z Chin najpierw zaatakował w „mięsnym piekle” w Wuhan, gdzie masakrowano zwierzęta, a później epidemia rozniosła się na kolejne kontynenty. Wkrótce zwrócono uwagę na tajemnicze laboratorium w Wuhan, w którym zajmowano się chorobami i od lat przestrzegano, że nie jest dostatecznie zabezpieczone. Dodatkowo, agent izraeleskiego wywiadu ujawnił, że koronawirus to być może broń biologiczna.

Koronawirus i epidemia w Chinach

W sprawie głos zabrał hiszpański mikrobiolog i naukowiec z uniwersytetu w Alicante Francisco Mojica. Jego zdaniem, koronawirus prawdopodobnie wydostał się z laboratorium z powodu ludzkiego błędu. Jest kolejną osobą, która potwierdziła, że w laboratorium w Wuhan prowadzone są badania nad patogennymi wirusami i były zgłaszane liczne zastrzeżenia co do bezpieczeństwa obiektu. Przypomnijmy, że epidemia SARS również wybuchła z powodu wydostania się wirusa z laboratorium.

Mojica zwraca uwagę na dziwny zbieg okoliczności pomiędzy nagłym pojawieniem się wirusa, a działaniami w podejrzanym laboratorium. Uważa, że patogen został „wyniesiony” z obiektu.

Tymczasem do mediów przedostała się informacja, że zanim wybuchła epidemia w Chinach, 8 osób ostrzegało przed koronawirusem, ale chiński rząd je aresztował. Czy Chiny celowo nie zapobiegły epidemii?

Przeczytaj więcej
Komentarze