18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszny przebieg choroby

Ujawnił jak zabija koronawirus. "Rozpuściło mu serce"

Wojciech Kozicki
26.02.2020  08:10
Koronawirus - opisał przebieg choroby i jak wygląda śmierć
Koronawirus - opisał przebieg choroby i jak wygląda śmierć Fot: Youtube.com/ Chubbyemu

Koronawirus w Polsce pojawi się na pewno, co zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia, a oficjalne dane i raporty na temat liczby ofiar i zakażonych budzą grozę. Wiadomo już jakie są objawy koronawirusa, ale teraz ujawniono informacje jak wygląda przebieg choroby i jak zabija COVID-19.

Koronawirus we Włoszech zabija i tylko kwestią czasu wydaje się, kiedy epidemia wybuchnie w Polsce. Tymczasem  w internecie pojawiają się kolejne nowe informacje, jak wygląda zakażenie i przebieg choroby.

Youtuber i autor kanału Chubbyemu opisuje przerażające medyczne historie, które zna z własnej praktyki i które opowiadają mu lekarze. Tym razem opowiedział jak wygląda zarażenie koronawirusem i jak przebiega choroba. Ostrzegamy, to opowieści jak z horroru! Super Express napisał nawet, że jednemu z pacjentów choroba "rozpuściła serca i płuca".

Jak zabija koronawirus?

Pierwszy opisany przypadek to 61-letni mężczyzna z Wuhan, którego nazwano ZT. Zakaził się koronawirusem i zabiło go wirusowe zapalenie płuc. Umierał w męczarniach w szpitalu zakaźnym w Wuhan, a do tego rozwinęło się u niego zakażenie bakteryjne. Trzeba było go intubować, ponieważ nie mógł samodzielnie oddychać.

1 stycznia ZT stracił przytomność, ciśnienie krwi spadało. Następnego dnia zaczęły ustawać funkcje życiowe, więc podtrzymywano go przy życiu za pomocą aparatury. Niestety, jego kolejne organy wewnętrzne przestawały działać, a we krwi pojawił się kwas. 9 stycznia zatrzymało się serce mężczyzny i po dwóch godzinach reanimacji lekarze stwierdzili zgon - youtuber opisał męczarnie zarażonego Chińczyka.

Koronawirus i śmierć

Drugim opisanym przypadkiem jest śmierć 69-latka, którego koronawirus ZMASAKROWAŁ. WT trafił do szpitala  w Wuhan 3 stycznia. Chory był niedotleniony, a jego krwi znajdowały się „kawałki serca”, więc sądzono, że miał zawał mięśnia sercowego. Okazało się jednak, że to koronawirus uszkodził mu serce. Oficjalnie wiadomo już, że epidemia atakuje nie tylko płuca, ale także inne organy wewnętrzne. Co gorsza, u mężczyzny pojawiały się kolejne infekcje bakteryjne, więc podawano mu coraz więcej antybiotyków.

COVID-19 atakuje komórki płuc, przejmując nad nimi kontrolę i niszcząc je, produkując coraz więcej wirusa, ale trzeba wiedzieć, że choroba wyniszcza nie tylko płuca. Przypadek WP potwierdza, że koronawirus atakuje też nerki i płuca. Kiedy system immunologiczny wykrywa przejęte przez wirusa komórki w płucach, zaczyna z nimi walczyć i dosłownie „zalewa” płuca chorego, pacjent się dusi. Można odnieść wrażenie jakby tonął - opisuje medyczny przypadek autor kanału Chubbyemu.

Koronawirus - czy da się wyzdrowieć i przeżyć chorobę?

Youtuber uspokaja, że opisane 2 makabryczne przypadki to mniejszość i nie wszystkie muszą przebiegać jak śmierć z horrorów Stephena Kinga. Potwierdza to trzeci opisany przypadek. 35-letni mężczyzna z Wuhan, który zaraził się wirusem w styczniu. Stan pacjenta udało się ustabilizować i Chińczyk wyzdrowiał. Radio ZET opisało również 10 mitów na temat koronawirusa, o których warto wiedzieć.

Rokowania na wyzdrowienie są bardzo duże; większość pacjentów zdrowieje. Dobrym przykładem są ci pacjenci, którzy byli lub dalej są leczeni w Europie. Z dotychczasowych obserwacji wynika, że ta choroba nie jest śmiertelna dla ludzi, którzy nie mają obciążeń immunologicznych, albo związanych z wiekiem, czy z innymi współistniejącymi chorobami - powiedział szef GIS Jarosław Pinkas.

Objawy koronawirusa

Najczęstsze objawy COVID-19 to gorączka, zmęczenie i suchy kaszel. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać bóle, przekrwienie błony śluzowej nosa, katar, ból gardła lub biegunkę. Objawy te są zwykle łagodne i zaczynają się stopniowo - podaje zdrowie.radiozet.pl

Koronawirus - objawy i przebieg choroby - jak zabija epidemia z Wuhan? [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze