18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszny przebieg choroby

Lekarz ujawnia jak naprawdę zabija koronawirus!

Wojciech Kozicki
09.03.2020  08:11
Koronawirus i informacje - objawy i przebieg choroby COVID-19
Koronawirus i informacje - objawy i przebieg choroby COVID-19 Fot: Facebook/China Daily

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się jak wściekły, ciągle pojawiają się nowe dramatyczne informacje i kolejne przypadki. Specjaliści tłumaczą jakie są objawy choroby i jej przebieg, uspokajając, że to „taka grypa”. Okazuje się jednak, że COVID-19 morduje jak choroba z horroru!

Koronawirus we Włoszech to już epidemia nie do zatrzymania? Liczba chorych i ofiar śmiertelnych rośnie lawinowo. Lekarz Daniele Macchini z Humanitas Gavazzeni Clinics w Bergamo  w Lombardii postanowił ujawnić jaki naprawdę jest przebieg koronawirusa i jak zabija zapalenie płuc z Wuhan. Media piszą, że to „relacja z piekła”.

Koronawirus porównywany jest do grypy, ale COVID-19 jest chorobą bardziej zabójczą. "Fakt" przywołuje relację lekarza, który ujawnił, że wszyscy chorzy mają dwustronne śródmiąższowe zapalenie płuc, a wielu musi być podłączonych do aparatury ratującej życie.

Sytuacja jest dramatyczna. Nie przychodzą mi do głowy żadne inne słowa. To dosłownie jak wojna wybuchła, nasze bitwy trwają nieprzerwanie w dzień iw nocy. Nieszczęśnicy, którzy jeden po drugim do nas trafiają na pogotowie wcześniej myśleli, że mieli tylko grypę. Władze mówiły im, że tak było. Przestańmy mówić, że to grypa. Mieszkańcy Bergamo nie przychodzili wcześniej na izbę przyjęć, jakoś sobie radzili z chorobą, postępowali zgodnie ze wszystkimi wskazaniami władz, czyli siedzieli tydzień lub dziesięć dni w domu z gorączką i nie wychodzili, by nie zarażać. Ale teraz już nie wytrzymują. – relacjonuje sytuację w szpitalu Macchini. (Fakt.pl)

Koronawirus, leczenie i powikłania

Lekarz twierdzi, że u pacjentów zaczynają się pojawiać już powikłania po chorobie i nie mogą prawidłowo oddychać. Terapie lekowe nie działają, a wszyscy chorzy w jego szpitalu mają dwustronne śródmiąższowe zapalenie płuc. Wprost mówi o „katastrofie epidemiologicznej i tsunami”.

Lekarz ubolewa, że od dwóch tygodni nie może zobaczyć się z własną rodziną. Jest jednak świadomy, że on i jego koledzy lekarze prawdopodobnie zostali już zarażeni.

Służby w Polsce uspokajają, że u wielu osób przebieg choroby jest łagodny. Tymczasem Youtuber i autor kanału Chubbyemu  przywołuje relacje lekarzy z Wuhan i mówi o „chorobie, która rozpuszcza serca i płuca”

COVID-19 atakuje komórki płuc, przejmując nad nimi kontrolę i niszcząc je, produkując coraz więcej wirusa, ale trzeba wiedzieć, że choroba wyniszcza nie tylko płuca. Przypadek WP potwierdza, że koronawirus atakuje też nerki i płuca. Kiedy system immunologiczny wykrywa przejęte przez wirusa komórki w płucach, zaczyna z nimi walczyć i dosłownie „zalewa” płuca chorego, pacjent się dusi. Można odnieść wrażenie jakby tonął - opisuje medyczny przypadek autor kanału Chubbyemu.

Objawy grypy:

 •     wysoka gorączka (powyżej 38˚C)
 •     złe samopoczucie
 •     ból głowy
 •     ból mięśni i stawów
 •     ogólne rozbicie organizmu
 •     objawy ze strony układu oddechowego: kaszel, ból gardła, duszność

Objawy koronawirusa:

 •     gorączka
 •     kaszel
 •     duszność
 •     ból mięśni
 •     splątanie
 •     ból głowy
 •     ból gardła

Przebieg COVID-19, podobnie jak w przypadku grypy, jest zróżnicowany: od bezobjawowego, przez łagodną chorobę układu oddechowego, po ciężkie zapalenie płuc z zespołem ostrej niewydolności oddechowej lub niewydolnością wielonarządową – podaje radiozet.pl.