18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lista rośnie

Koronawirus ma nowe objawy. Jeden jest bardzo popularny

27.06.2020  18:34
Koronawirus ma nowe objawy. Jeden jest bardzo popularny
Koronawirus ma nowe objawy. Jeden jest bardzo popularny Fot: Shutterstock

Koronawirus wciąż wykazuje nowe objawy u osób zakażonych. Do oficjalnej listy oznak COVID-19 dopisano trzy nowe dolegliwości. Jedna z nich jest bardzo częsta nawet u osób, które nie chorują z powodu pandemicznego patogenu. 

Koronawirus wciąż przeraża wszystkich ludzi na świecie. Niestety, patogen dalej daje coraz to nowe objawy i specjaliści widzą, że jakiś sposób dalej się zmienia - a więc jednocześnie wciąż jest niebezpieczny dla ludzkości.

Amerykańskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) dopisało do oficjalnej listy nowe objawy koronawirusa. Pojawiają się one najczęściej między 2 a 14 dniem od zakażenia. Jeden z tych objawów jest częsty również u ludzi nawet bez COVID-19.

Koronawirus: Nowe objawy COVID-19

Do listy dopisano: katar, nudności oraz biegunkę. Ta ostatnia latem potrafi się pojawić również z uwagi na zakażenia innymi patogenami lub zatrucia pokarmowe, a nie tylko przez koronawirusa. Mimo wszystko, jeśli się pojawi, nie należy jej bagatelizować.

Na oficjalnej liście objawów COVID-19 znajdują się również: kaszel, gorączka, zmęczenie, bóle mięśni, bóle głowy, utrata smaku lub węchu oraz ból gardła. Z każdym dniem zjawiają się jednak nowe oznaki zakażenia, które są przez ekspertów analizowane.

Biegunka może być dość częstym objawem, a nawet u połowy pacjentów zgłaszane są również inne problemy żołądkowo-jelitowe. Nie wiadomo, czy koronawirus prowadzi do takich objawów bezpośrednio - poprzez zakażenie przewodu pokarmowego, czy pośrednio jako część ogólnego stanu zapalnego

- powiedziała dr Miriam Stoppard z Amerykańskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Ostatnie przypadki w Chinach i Stanach Zjednoczonych zwracają uwagę na inne objawy wśród pacjentów z COVID-19, w tym udar, zawroty głowy, ból głowy i zmieniony stan psychiczny, które sugerują inwazję wirusa do mózgu

- dodała.

Nie ma żartów z koronawirusem. Na świecie jest już prawie 10 milionów przypadków zachorowań.

Czytaj także
Przeczytaj więcej