18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza w sklepach

Koronawirus na papierze toaletowym? Przypominamy straszne pogłoski

03.03.2021  18:14
Koronawirus na papierze toaletowym
Koronawirus na papierze toaletowym Fot: Lukasz Solski/East News

Koronawirus przeraził nas wszystkich, a od roku jest tematem numer jeden w całym kraju. Zjadliwy patogen wywołał najprawdziwszą pandemię, dosłownie w kilka miesięcy. Ludzie w najgorszych momentach zaczęli robić zapasy - szykując się na najprawdziwszą apokalipsę. 

Przypominamy, co działo się w kraju, kiedy mieliśmy już "pacjenta zero". W marcu epidemia totalnie zamknęła Polaków w domach i pokazała, jak bardzo boimy się sytuacji kryzysowych. Koronawirus zadziałał na nas, jak wieść o nadchodzącej wojnie. Chociaż władze zapewniały, że nie zamierzają zamykać sklepów spożywczych, to obywatele zbroili się we wszystkie najpotrzebniejsze produkty.

Ze sklepów zniknęły przede wszystkim makarony, kasze, ryże, żele antybakteryjne oraz... papier toaletowy. Tego ostatniego ze świecą można było szukać we wszystkich dostępnych placówkach handlowych. 

Koronawirus na papierze toaletowym?!

Co jednak najgorsze - tak naprawdę nawet rok później nie wiemy dokładnie, jak funkcjonuje koronawirus. Niektórzy lekarze odradzają wszelkie wyjścia z domu jako jedyny gwarant uchronienia się przed zakażeniem, a inni twierdzą, że niewielkie aktywności poza domem, z dala od ludzi, mogą pomóc w walce o budowanie odporności.

Wciąż popularne są badania, które mówią, że koronawirus może przetrwać kilka godzin na różnych powierzchniach. Powierzchnią jest chociażby... opakowanie papieru toaletowego! To samo z resztą dotyczy wszystkiego, co przynosimy ze sklepów. Można więc powiedzieć, że w czasach rozpaczliwego robienia zapasów - narażaliśmy się na ogromny dramat.

Wszystkim życzymy, by pandemia skończyła się jak najszybciej. Rok to już naprawdę męczący, trudny i przykry wynik. Jak długo jeszcze potrwają obostrzenia, skoro dopiero zaczyna się trzecia fala? Trudno powiedzieć.

Czytaj także
Przeczytaj więcej