18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Słaba sprawa

Koronawirus na pieniądzach! WHO bije na alarm

Malwina Kossela
12.10.2020  18:08
WHO ostrzega: Koronawirus na pieniądzach
WHO ostrzega: Koronawirus na pieniądzach Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Koronawirus jest niesamowicie przebiegłym, niewidocznym przeciwnikiem, przez którego ludzkość dosłownie zamarła. COVID-19 może przenosić się na wiele sposobów. WHO alarmuje, że szczególnie niebezpieczne są teraz... pieniądze!

Koronawirus pokazał nam z całą mocą, jak bardzo jesteśmy bezradni jako ludzkość, kiedy przychodzi nam walczyć z niewidocznym, przebiegłym przeciwnikiem. COVID-19 może przenosić się na wiele sposobów, ale WHO ostrzega, że nawet tam, gdzie się go nie spodziewamy - patogen może nas zaatakować.

Koronawirus może przenosić się za pośrednictwem... pieniędzy. Nie od dziś wiadomo, że banknoty znajdujące się w światowym obiegu - nie są najczystszymi obiektami na ziemi. Wiele sklepów i restauracji apeluje w dobie pandemii, by płacić za pomocą kart płatniczych. Mają ku temu niezwykle ważny powód. Chodzi o dalszą transmisję wirusa.

WHO ostrzega. Koronawirus na pieniądzach!

Rzecznik WHO wprost ostrzega przed korzystaniem z gotówki w czasach pandemii koronawirusa. W rozmowie z "The Telegraph" podkreślał, że wirus może się przenosić właśnie za pomocą banknotów. Jeśli już jesteśmy zmuszeni by mieć kontakt z gotówką - koniecznie pamiętajmy o umyciu i zdezynfekowaniu rąk po jej użyciu.

Teraz jesteśmy zobligowani do tego by zachowywać jeszcze większą ostrożność. Koronawirus zaatakował w Polsce z całą mocą wraz z nadejściem jesieni. O ile lato było dość spokojnie i wolne od lęku - o tyle od września sytuacja bardzo się pogorszyła.

W Polsce mówi się nawet o możliwości wprowadzenia stanu nadzywczajnego, co pokazuje nam - jak bardzo zaawansowany jest lęk przed chorobą w naszym społeczeństwie. Politycy prześcigają się w nowych pomysłach na zatrzymanie COVID-19 - a cała Polska stała się nawet żółtą strefą, w której musimy obowiązkowo nosić maseczki zasłaniające nos i usta. Pamiętajmy, że tylko nasz rozsądek jest w stanie pomóc nam przetrwać trudne chwile.

Przeczytaj więcej
Komentarze