18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie dobrze!

Koronawirus na wyborach. Proste sposoby na uniknięcie zakażenia

26.06.2020  14:24
Koronawirus na wyborach. Proste sposoby na uniknięcie zakażenia
Koronawirus na wyborach. Proste sposoby na uniknięcie zakażenia Fot: Grzegorz Bukala/REPORTER

Koronawirus źle wpływa na psychikę wielu Polaków. Mnóstwo osób boi się zakażenia, a w momencie wyborów pytania o to, jak uniknąć choroby są wyjątkowo zasadne.

Koronawirus bardzo lubi skupiska ludzkie. Nic dziwnego, że pójście na wybory jest dla niektórych Polaków wyzwaniem w dobie pandemii. Są jednak proste sposoby na uniknięcie zakażenia patogenem podczas głosowania.

Koronawirus na wyborach

Najważniejszą kwestią jest wzięcie ze sobą własnego, prywatnego długopisu. Nie tylko będziemy mieć pewność, co do jakości i rodzaju przedmiotu, którym oddamy swój głos, ale również unikniemy przekazywania sobie z rąk do rąk długopisów używanych w lokalu wyborczym.

Na takich powierzchniach koronawirus może przeżyć bardzo długo. Nieświadome dotknięcie się potem do nosa, ust czy oczu może doprowadzić do dramatu, a tego nie chcemy. Oczywistym obowiązkiem jest również mycie rąk, ale nigdy nie mamy pewności, czy osoba, która używała przed nami długopisu - również się do tej zasady zastosowała.

Same zalety, żadnych wad - tak można podsumować pomysł wzięcia ze sobą własnego długopisu. Na czas wyborów polecamy również wyposażyć się w środek do odkażania dłoni - warto go użyć tuż przed i tuż po oddaniu głosu.

W samym lokalu wyborczym starajmy się również trzymać dystans społeczny na tyle, na ile to możliwe. Niech koronawirus nie zepsuje nam tego szczególnego dnia!

Przeczytaj więcej
Komentarze