18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujące informacje

Koronawirus nie pochodzi od zwierząt? Pojawiły się nowe dowody

30.05.2021  13:38
Część naukowców twierdzi, że koronawirus powstał w laboratorium
Część naukowców twierdzi, że koronawirus powstał w laboratorium Fot: InkheartX/Shutterstock

Brytyjskie media opublikowały fragmenty analiz podważające pochodzenie koronawirusa. Część naukowców jest przekonana, że wirus odpowiedzialny za pandemię powstał w laboratorium. Historia o zakażonym nietoperzu z targu w Wuhan staje się coraz mniej prawdopodobna.

Brytyjski tabloid "Daily Mail" opublikował fragmenty badań dotyczących podchodzenia koronawirusa. Profesor onkologii Angus Dalgleish oraz wirusolog dr Birger Sørensen są przekonani, że wirus został zaprojektowany w laboratorium.

Koronawirus powstał w laboratorium?

Badacze uważają, że naukowcy z Wuhan pobrali naturalny "kręgosłup" wirusa od nietoperzy jaskiniowych, a następnie dodali do niego nowy element, przekształcając w śmiercionośny i zaraźliwy patogen.

Prawa fizyki oznaczają, że nie można mieć czterech dodatnio naładowanych aminokwasów pod rząd. Jedynym sposobem, w jaki możesz to uzyskać, jest sztuczna produkcja - poinformował profesor Angus Dalgleish w rozmowie z tabloidem Daily Mail.

Grupa wirusologów z Wielkiej Brytanii, Kanady i USA opublikowała pismo potwierdzające, że teoria o wycieku wirusa z laboratorium nadal jest aktualna. Naukowcy z Instytutu w Wuhan od lat przechowują tam próbki najbardziej zakaźnych i niebezpiecznych patogenów znanych ludzkości. Peter Ben Embarek z WHO przyznaje, że spekulacje dotyczące pochodzenia koronawirusa są naturalne.

Nawet pracownicy powiedzieli, że była to ich pierwsza reakcja, gdy usłyszeli o nowej chorobie - to jest coś, co wyszło z naszych laboratoriów - stwierdził Embarek.

Inspektorzy z WHO spędzili zaledwie kilka godzin na badaniu instytutu Wuhan. Część zapisów i dzienników bezpieczeństwa do tej pory nie została ujawniona.

Czytaj także
Przeczytaj więcej