18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Złe wieści

Koronawirus nigdy nas już nie opuści. Eksperci nie mają wątpliwości

17.06.2021  15:43
Koronawirus nas nie opuści
Koronawirus nas nie opuści Fot: Shutterstock

Koronawirus ostatnio stracił na sile, ale niestety nie oznacza to, że zniknie z naszego życia. Przeciwnie, eksperci nie mają wątpliwości - ten patogen na stałe pozostanie już w naszej rzeczywistości. Musimy nauczyć się żyć z ewentualnością zachorowania na Covid-19.

Koronawirus już zawsze będzie częścią naszego życia - tak zawyrokowali naukowcy i musimy niestety przyjąć ich tłumaczenia. Chociaż pandemia w Polsce mija jak ręką odjął - nie oznacza to, że pokonaliśmy złośliwy patogen raz na zawsze. 

Nigdy nie osiągniemy poziomu zerowego śmierci na Covid, sukcesem będzie sprowadzenie tych danych do porównywalnych z grypą sezonową

- mówi prof. Karol Sikora z University of Buckingham dla "Daily Mail".

Koronawirus nigdy nas nie opuści

Wygląda więc na to, że musimy się cieszyć z tego, co już udało nam się osiągnąć. W kraju mamy aktualnie bardzo niewiele przypadków Covid-19 i to oznacza, że przed nami czas pełen nadziei na lepsze jutro. Odpocznijmy ile się da, zanim znowu uderzy w nas patogen, który przez rok zmienił nasze życie zupełnie.

Czy to oznacza, że Europa nigdy nie ogłosi końca pandemii? Zdecydowanie aż tak źle być nie powinno, ale musimy nauczyć się żyć z koronawirusem i nie walczyć z naturą - w końcu się do tego wszystkiego przyzwyczaimy.

"Każda z tych śmierci wywołuje emocje i przygnębia... Ale to ważne, byśmy pogodzili się z istnieniem Covid tak jak każdego innego wirusa, ponieważ stanie się on normalnym elementem życia w naszym społeczeństwie" - dodaje prof. Karol Sikora.

Trzymajmy kciuki za to, by tragicznych przypadków było jak najmniej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej