18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe wyniki badań!

Jak naprawdę przenosi się koronawirus?

Wojciech Kozicki
11.03.2020  08:51
Koronawirus i nowe wyniki badań -  jak można się zarazić COVID-19?
Koronawirus i nowe wyniki badań - jak można się zarazić COVID-19? Fot: Facebook/Ariana News

Koronawirus to nadal tajemnicza epidemia. Okazuje się jednak, że dotychczasowe informacje o chorobie, takie jak np. objawy, przebieg, bezpieczna odległość, mogły być nieprawdziwe. Naukowcy z Chin w czasopiśmie „Practical Preventive Medicine” ujawili szokujące raporty i wyniki badań nad COVID-19!

Jak uniknąć zakażenia koronawirusem? Okazuje się, że to epidemia o wiele groźniejsza, niż do tej pory informowały służby. „South China Morning Post” podaje nowe wyniki badań chińskich epidemiologów z Hunan, którzy odkryli, że ryzyko przenoszenia się wirusa jest o wiele większe, bo może on pozostawać na przedmiotach nawet kilka dni. Poprzez dotyk można go przenieść na twarz i do dróg oddechowych!

Koronawirus - nowe informacje o chorobie

Nukowcy podali przykład pasażera autobusu, który 22 stycznia zajął miejsce na tyle pojazdu. W ciągu 4 godzin podóży zaraził w autobusie 7 osób, które znajdowały się nawet 4,5 metra dalej. Potwierdzono, że wirus roznosił się także poprzez klimatyzację. Chińscy epidemiolodzy zalecają noszenie maseczek, by zmniejszyć ryzyko zakażenia!

Koronawirus i bezpieczna odległość - nowe badania

Bezpieczna odległość to 1,5 metra? Naukowcy z Chin obalają ten mit. Koronawirus może podróżować na znacznie większe odległości, a do tego cząsteczki nie opadają na ziemię jak w przypadku grypy i może pozostawać w powietrzu nawet 30 minut! W temperaturze 37 stopni Celsjusza może przeżyć nawet 3 dni poza człowiekiem.

To jednak nie koniec złych wiadomości, bo w w Singapurze dokonano szokującego odkrycia. Okazuje się, że koronawirus mutuje i daje całkiem NOWE OBJAWY.

Przeczytaj więcej
Komentarze