Świętujemy

Przełomowa informacja! Znany i tani produkt zabija koronawirusa

15.05.2020  16:52
Przełomowa informacja! Znany i tani produkt zabija koronawirusa
Przełomowa informacja! Znany i tani produkt zabija koronawirusa Fot: Gorodenkoff/Shutterstock

Koronawirus może zostać zwalczony przez tani, znany i ogólnodostępny produkt! Przełomowe informacje dają nam nadzieję na rychły koniec pandemii. 

Koronawirus zamknął nas w domach i pokrzyżował wszystkie plany na rok 2020. Podczas gdy naukowcy na całym świecie szukają skutecznego lekarstwa lub szczepionki, okazuje się, że najprawdopodobniej mamy pod ręką idealny środek zapobiegający zakażeniu.

Specjaliści zaczęli badać wpływ płynu go płukania jamy ustnej na zakażenie koronawirusem i są w ciężkim szoku. Okazuje się, że jego używanie może się przyczynić do znacznego zmniejszenia transmisji koronawirusa we wczesnym stadium infekcji.

Koronawirus pokonany przez płyn do płukania jamy ustnej?!

Badania nad wpływem płynu na koronawirusa zostały prowadzone przez Uniwersytet w Cardiff. Szczegółowa analiza doprowadziła naukowców do wniosku, że środki do płukania jamy ustnej potrafią uszkodzić zewnętrzną błonę lipidową, która otacza wirusa. W takiej sytuacji wirus jest neutralizowany, ale potrzeba jeszcze poważniejszych badań, by udowodnić, że na koronawirusa działa to tak samo, jak na inne znane nam patogeny. 

Na razie wygląda na to, że płyny do płukania jamy ustnej z niewielką ilością etanolu, jodopowidonem albo chlorkiem cetylopirydyniowym zakłócają działania błon tłuszczowych także właśnie innych wirusów - więc koronawirus może się rządzić tymi samymi prawami. 

Nie wiemy jeszcze, czy istniejące płyny do płukania jamy ustnej działają przeciwko otoczce lipidowej SARS-CoV-2. [...] Konieczne są badania w trybie pilnym w celu ustalenia możliwości ich zastosowania przeciwko temu nowemu wirusowi

– wyjaśnił przewodzący badaniom profesor Valerie O'Donnell.

W tych badaniach pokładana jest aktualnie ogromna nadzieja! Być może pomogą nam one szybciej skończyć pandemiczny koszmar.

Przeczytaj więcej
Komentarze