18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Afera

Koronawirus powstał w laboratorium? Zaskakujące słowa mikrobiologa

24.04.2020  21:38
Koronawirus powstał w laboratorium? Zaskakujące słowa mikrobiologa
Koronawirus powstał w laboratorium? Zaskakujące słowa mikrobiologa Fot: Pressmaster/Shutterstock

Koronawirus nie jest dziełem natury? Rosyjski mikrobiolog nie ma najmniejszych wątpliwości - jego zdaniem pandemię wywołał wirus stworzony w laboratorium.

Koronawirus to dzieło szalonego naukowca - taką hipotezę wysnuł rosyjski mikrobiolog. Chociaż prezydent tego kraju, Władimir Putin potępia teorie spiskowe - prof. Petr Chumakow nie zamierza trzymać języka za zębami.

Koronawirus powstał w laboratorium?

Według naukowca koronawirus powstał w laboratorium w Wuhan, ale na świat wydostał się przez zupełny przypadek - nikt nie tworzył go z myślą o broni biologicznej. Niestety, patogen był na tyle agresywny by wywołać przerażającą pandemię, która sparaliżowała świat.

Zdaniem profesora Chumakowa naukowcy z Wuhan "robili szalone rzeczy" z już istniejącym wirusem, eksperymentując z jego możliwościami. To ostatecznie doprowadziło do tragedii. Badacze zmutowali wirusa tak, by mógł zarażać ludzi - nie przewidzieli, że faktycznie to zrobi.

Utrata kontroli i ucieczka wirusa z laboratorium miały być dziełem czystego, choć bardzo nieszczęśliwego przypadku. Jest wiele osób, które zgadzają się z rosyjskim mikrobiologiem i snują każdego dnia podobne do niego teorie. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej