18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Warto wiedzieć

Koronawirus sprawi, że rząd zabierze Ci samochód? Nowe informacje

17.03.2020  15:37
Koronawirus sprawi, że rząd zabierze Ci samochód? Nowe informacje
Koronawirus sprawi, że rząd zabierze Ci samochód? Nowe informacje Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Koronawirus sprawił, że cała Polska, jak jeden mąż, zamknęła się w domach. Ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, co oznacza, że wszystko jest możliwe.

Koronawirus wywołuje blady strach we wszystkich Polakach. Nic dziwnego, znalezienie się w sytuacji zagrożenia epidemicznego nie jest komfortowe dla nikogo. Niewiele osób wie, że po ogłoszeniu takiego stanu, rząd ma większe prawa nawet względem własności obywateli.

Aktualnie widzimy, że zawieszono połączenia lotnicze czy też obywatele wracający zza granicy muszą przejść dwutygodniową kwarantannę. W takiej sytuacji jednak, władze mają prawo nawet do zajęcia prywatnych samochodów!

Koronawirus może doprowadzić do dramatu

Na razie państwo nie korzysta z tych dodatkowych środków, które ma do dyspozycji, ale w razie czego będzie mogło się tego domagać. Dodatkowo, w sytuacji kryzysowej rząd może także zakazać handlu różnymi produktami, w tym żywnością. Do tego może pojawić się narzucenie obowiązku wykonywania określonych zabiegów sanitarnych.

Portal interia.pl podaje, że Polacy już zaczęli dostawać listy z informacją o tym, że w razie potrzeby ich samochód może zostać zajęty. Owe pisma powołują się na przepisy o stanie wojennym i mobilizacji, ale jednocześnie są jasnym wskazaniem, że konkretny pojazd znajduje się na liście, z której skorzystać mogą także służby cywilne.

Wszyscy liczymy na to, że do tak dramatycznej sytuacji nie dojdzie. W razie, gdyby jednak ziścił się najczarniejszy scenariusz to w pierwszej kolejności zajmowane będą  ciężarówki, samochody terenowe oraz busy.

Przeczytaj więcej
Komentarze