18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprawdziliśmy to

Koronawirus szaleje, a nad morzem TŁUMY. Maseczki ze świecą szukać

09.08.2020  15:24
Koronawirus szaleje, a nad morzem TŁUMY. Maseczki ze świecą szukać
Koronawirus szaleje, a nad morzem TŁUMY. Maseczki ze świecą szukać Fot: Planeta

Koronawirus szaleje w całej Polsce, ale wiele osób nie zamierza się nim przejmować. Beztroskie wakacje to wystarczający powód do odpuszczenia sobie w kwestiach własnego zdrowia?

Koronawirus od kilku dni szaleje w Polsce z całą mocą. W tym samym czasie nad morzem są prawdziwe tłumy turystów. Nasza reporterka sprawdziła, jak wygląda aktualnie polskie wybrzeże.

W turystycznym raju, Łebie, nic się nie zmieniło. Przeciwnie - jest nawet gorzej niż parę lat temu. Bon turystyczny i pozbawienie ludzi możliwości wyjazdu za granicę (wiele destynacji wciąż pozostaje w zasięgu marzeń) sprawiają, że w nadmorskich miejscowościach zagościły tłumy turystów z całego kraju.

Koronawirus nikogo nie obchodzi. Tłumy nad morzem

Na mieście nie sposób swobodnie się przejść, a na plaży w gorący dzień nie ma gdzie igły włożyć. Jeśli ktoś chce zachowywać satysfakcjonujący dystans społeczny - czeka go spacer m.in. 3 kilometry dalej, do bardziej odludnych plaż, które mimo wszystko też nie są pozbawione wczasowiczów.

Restauracje pękają w szwach, nikt nie zajmuje sobie głowy odkażaniem rąk, trzymaniem dystansu lub zasłanianiem ust i nosa. Maseczki ze świecą szukać - na tłumnej plaży nie miał jej nikt.

Tak samo w wodzie, jak i na plaży - tłumy wyglądają, jakby nigdy żadnej epidemii nie było. Nasza reporterka przebywała w Łebie w czasie, kiedy Ministerstwo Zdrowia z dnia na dzień donosiło o kolejnych zachorowaniach na koronawirusa i ponurych rekordach liczby chorych w naszym kraju.

Zdjęcia, które udało jej się zrobić, mówią same za siebie.

x
z

Za parawanami panowały beztroskie rozmowy i nastroje. Nikt słowem nie wspominał o koronawirusie, ale nie oznacza to, że przeciwnik śpi. Przeciwnie - prawdopodobnie pokłosie urlopów będziemy obserwować już we wrześniu.

Strach pytać, dokąd zaprowadzi nas ta niepokojąca beztroska.