18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tajne laboratorium w Chinach

Koronawirus to broń biologiczna? Oficer wywiadu wszystko ujawnił

Wojciech Kozicki
28.01.2020  12:39
Epidemia wirusa z Chin to broń biologiczna z laboratorium? Nowe informacje
Epidemia wirusa z Chin to broń biologiczna z laboratorium? Nowe informacje Fot: Facebook/La República Diario

Koronawirus roznosi się po całym świecie, a epidemia SARS CoV-2 wydaje się już masakrą nie do powstrzymania. Zabójcze zapalenie płuc z Wuhan to może nie być jednak wyłącznie „dzieło natury”. Czy to broń biologiczna stworzona w tajnym laboratorium? Pojawiają się na tem temat nowe TEORIE SPISKOWE.

Koronawirus masakruje Chińczyków, a liczba ofiar śmiertelnych i zainfekowanych przerażająco rośnie. Ustalono już, że epidemia zaczęła się w „mięsnym piekle”, czyli na rynku w Wuhan, gdzie masakrowano, skórowano i zjadano zwierzęta takie jak koale, szczeniaki, psy i krokodyle. Skąd jednak wziął się tam wirus?

Okazuje się, że już 2 lata temu eksperci z wielu krajów zwracali uwagę na laboratorium niedaleko Wuhan, w którym badano groźne choroby jak SARS i Ebola. Ich zdaniem, stanowiło zagrożenie i nie było dostatecznie zabezpieczone. 

Koronawirus to broń biologiczna?

Były izraelski oficer wywiadu Dany Shohama twierdzi, że wirus narodził się w Wuhan Institute of Virology w tajnym laboratorium, gdzie powstaje broń biologiczna. Z jego niepotwierdzonych doniesień wynika, że „to nie był główny obiekt zainteresowań”, a nowy koronawirus to jedynie „działania poboczne”. Choć jego teorie rozpowszechniają media i potwierdzają politycy z Iranu tacy jak były prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad, to brakuje ostatecznych dowodów, udowodnić tę teorię spiskową.

Laboratorium BSL-4 llivescience.com powstało, by badać tam takie choroby jak Ebola, wirus Niphai i gorączka krwotoczna krymsko-kongijska. Chiny do 2050 roku chcą wybudować 7 takich placówek – podaje livescience.com.

Tymczasem media przypominają, że Chiny są od dawna oskarżane o łamanie umów międzynarodowych i prowadzenie badań nad bronią biologiczną. Eksperci z USA już jakiś czas temu bili na alarm, że Chiny pracują nad stworzeniem nowych zabójczych wirusów. Mnożą się też teorie spiskowe. Wielu internautów twierdzi, że koronawirus to celowa depopulacja, a może nawet efekt działań wojsk USA.

Czytaj także