18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śmierć z laboratorium?

Ujawnia który kraj wywołał epidemię. To broń biologiczna?

Wojciech Kozicki
06.04.2020  15:04
Koronawirus to broń biologiczna? Iran znowu oskarża USA
Koronawirus to broń biologiczna? Iran znowu oskarża USA Fot: Facebook/India Today - zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus to broń biologiczna, a pandemia ma źródło w laboratorium w USA? Iran po raz kolejny oskarża Amerykanów o atak za pomocą SARS-CoV-2.

Iran nie odpuszcza i po raz kolejny, chociaż dowodów brak, kieruje oskarżenia w kierunku w USA. Irańscy politycy już wcześniej bili na alarm, że to właśnie Amerykanie zaatakowali ich za pomocą broni biologicznej w postaci koronawirusa, a nawet zapowiadali makabryczny odwet na USA. Tym razem głos w sprawie zabrał generał brygady Obrony Cywilnej Iranu Gholam Reza Jalali.

Pandemia koronawirusa i broń biologiczna

Wojskowy przypomina, że Amerykanie byli już w przeszłości podejrzewani o m.in. działania mające na celu rozprzestrzenienie epidemii Eboli. „Times of Israel” przytacza jego wypowiedź, w której generał oskarża USA o celowe wywołanie epidemii koronawirusa w Iranie i w Chinach. Celem ataku miało być osłabienie gospodarcze.

USA odgrywały już rolę, przypadkowo lub intencjonalnie,  w wybuchach różnych epidemii, m.in. Eboli. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że amerykański rząd odpowiada także za epidemię koronawirusa - twierdzi Gholam Reza Jalali. (tasnimnews.com)

Generał nie ma dowodów, a jedynie „analizy i niepewne źródła”. Apeluje jednak do naukowców z całego świata, by przeprowadzili badania laboratoryjne i porównali pierwotny szczep koronawirusa z obecnym, co miałoby potwierdzić jego podejrzenia. Żąda również, aby monitorować amerykańskie laboratoria badawcze i zamknąć te, których nie da się nadzorować.

Trwa festiwal oskarżeń. Chińczycy twierdzą, że USA wywołało epidemię i grożą amerykanom „utopieniem w morzu wirusa” oraz sparaliżowaniem przemysłu farmaceutycznego. Tymczasem oficer wywiadu oskarża Chiny i mówi o tajnym laboratorium w Wuhan, gdzie bada się najgroźniejsze choroby świata.

Przeczytaj więcej
Komentarze