18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje o chorobie

Koronawirus to broń biologiczna? Szokujący raport

Wojciech Kozicki
10.03.2020  10:29
Koronawirus i szokujący nowy raport - odkryli źródło COVID-19?
Koronawirus i szokujący nowy raport - odkryli źródło COVID-19? Fot: Anna Bobrowska/KFP/Reporter/East News

Koronawirus i światowa epidemia to działanie celowe? Pojawiają się kolejne teorie, raporty i szokujące informacje. Tymczasem Iran mówi jasno: COVID-19 to broń biologiczna i podaje, czyją sprawką jest pandemia.

Koronawirus zaczął się od targu w Wuhan w Chinach, gdzie jedzone koale, szczenięta i wilki? Szybko pojawiły się doniesienia o tamtejszym tajnym laboratorium, w którym bada się najgroźniejsze choroby świata. Od lat ostrzegano, że obiekt nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Pewien agent wywiadu ujawnił nawet raport, w którym wskazano, że koronawirus to broń biologiczna, a jego teorię rozpowszechniły media takie jak "Washington Post". Pojawiają się również niepotwierdzone doniesienia, że rząd Chin pozbył się osób ostrzegających przed epidemią, a nawet mógł celowo pozwolić na jej rozwój! Warto jednak wspomnieć, że nawet polski wiceminister zdrowia podejrzewa, że SARS-CoV-2 to wirus zmodyfikowany genetycznie i spełniający cechy broni biologicznej. Nie ma jednak ostatecznych dowodów na te teorie.

Koronawirus w Iranie - nowa broń biologiczna?

Sytuacja w Iranie jest dramatyczna.  Lawinowo rośnie liczba osób zakażonych i ofiar śmiertelnych. Jak na razie ponad 7 tysięcy osób jest zakażonych, a 237 zmarło z powodu zapalenia płuc z Wuhan. Tymczasem irańskie media podają, że zostało odkryte źródło koronawirusa. Ma to być nowa broń biologiczna wymierzona w konkretne państwa.

Politycy z Iranu tacy jak były prezydent Mahmud Ahmadineżad nie wierzą w raporty WHO oraz rządu Chin. Twierdzą, że to USA i Izrael wywołały epidemię koronawirusa, a źródłem jest tajne laboratorium. Zgodnie z irańską teorią, prezydent USA Donald Trump chce wykorzystać koronawirusa jako broń biologiczną, by spowolnić rozwój Chin, który staje się zagrożeniem dla amerykańskiej dominacji na świecie.

Iran przypomina, że w latach 2005-2009 rządy USA i Izraela wspólnie miały zlecić stworzenie wirusa komputerowego Stuxnet, by zniszczyć irańskie komputery i zatrzymać badania jądrowe. W raporcie znajduje się też informacja, że koronawirus atakuje głównie państwa wrogie USA, takie właśnie jak Iran i Chiny.

Hossein Salami, który jest dowódcą Islamic Revolutionary Guards Corps (IRGC), zapowiada, że Iran podejmie walkę w „biologicznej wojnie”. Ostrzega jednak USA, że „kiedy będzie po wszystkim, wirus wróci do Ameryki”.

Czytaj także