18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19

Koronawirus to nie tylko kaszel i gorączka! Odkryto dziwne objawy

Emilia Waszczuk
25.03.2020  10:43
Koronawirus to nie tylko kaszel i gorączka! Odkryto dziwne objawy
Koronawirus to nie tylko kaszel i gorączka! Odkryto dziwne objawy Fot: Shutterstock

U osób zakażonych koronawirusem SARS-COV-2 mogą wystąpić wysoka gorączka, kaszel i duszności. Ale nie zawsze - zaobserwowano kolejne, nieznane dotąd objawy.

W Polsce koronawirus SARS-COV-2 rozprzestrzenia się z coraz większą siłą. Szpitalom brakuje podstawowych sprzętów, laboratoriom testów i rąk do pracy, a rządowi rozsądku. Stwierdzili, że zamkną ludzi w domach i zabronią wychodzić, ale uparcie nie wprowadzają stanu wyjątkowego, tylko po to, by przeprowadzić w maju wybory.

Na COVID-19 choruje coraz więcej osób. Niestety, coraz więcej jest też ofiar śmiertelnych. Tymczasem w naszym kraju bada się tylko osoby z określonymi, najbardziej znanymi objawami - wysoka  gorączka, kaszel i duszności. Nikt nie patrzy na szereg innych, potwierdzonych symptomów. Co gorsza, do listy nietypowych reakcji organizmu, dołączają kolejne...

Koronawirus odbiera węch

Jak się okazuje, osoby zakażone wirusem SARS-COV-2 wcale nie muszą mieć gorączki, kaszlu i duszności. Mogą za to na przykład stracić powonienie i smak!

O nowych, dość nieprzewidywalnych symptomach zakażenia alarmuje Brytyjskie Stowarzyszenie Otorynolaryngologii. Informacji tej nie wyssali oczywiście z palca - oparli ją na danych m.in. z Chin, Korei Południowej i Włoch.

Te nieznane dotąd objawy po zakażeniu koronawirusem, odnotowano nawet u 1/3 zakażonych. Co gorsza, odsetek osób, u których dochodzi do ansomii, stale rośnie, przy czym pacjenci nie obserwują u siebie żadnych innych symptomów choroby. Prof. Nirmal Kumar z ENT UK twierdzi, że utrata węchu i smaku dotyczy głównie osób młodych.

Czytaj także