18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

męski dramat

Koronawirus uszkadza męskie klejnoty! PRZESTAJĄ DZIAŁAĆ

26.11.2020  20:32
Koronawirus SARS-COV-2 uszkadza męskie przyrodzenie
Koronawirus SARS-COV-2 uszkadza męskie przyrodzenie Fot: Anut21ng Photo/Shutterstock

Twierdzisz, ze koronawirus to pikuś i nie boisz się zakażenia? Pomyśl o tym. SARS-COV-2 uszkadza męskie narządy płciowe. Nawet w przypadku, gdy nie było żadnych objawów choroby!

Całkiem niedawno naukowcy zwrócili uwagę na bardzo nietypowy objaw zakażenia koronawirusem, występujący jedynie u mężczyzn. Nic zresztą dziwnego - to właśnie mężczyźni posiadają jądra, a objawem była ich bolesność.

Teraz okazuje się, że naukowcy zaczęli przyglądać się "klejnotom" nieco bliżej i zaobserwowali niepokojące zmiany. Badaniom nad nimi poświęcił się między innymi zespół z Uniwersytetu w Miami, który pobrał próbki od dziewięciu denatów. Sześciu z nich zmarło z powodu COVID-19, u trzech śmierć wywołały inne choroby.  

Koronawirus uszkadza jądra

U połowy ofiar COVID-19 naukowcy wykryli uszkodzenia jąder, które skutkują zaburzeniami w wytwarzaniu nasienia. To zaś oznacza, że SARS-COV-2 znacznie zmniejszył płodność swych ofiar. Fakt - w tych przypadkach całkowicie, trudno przecież oczekiwać od osób zmarłych, by jeszcze kogoś płodziły - jednak są też przecież ozdrowieńcy...

I bum. Ci sami naukowcy, z tego samego uniwersytetu, zbadali mężczyznę, który przeszedł biopsję jądra - był bezpłodny. Przed biopsją wykonano mu test na obecność koronawirusa w organizmie - był negatywny. Zaskoczenie nadeszło później - w jądrze wirus był obecny! Okazało się, że mężczyzna przeszedł zakażenie bezobjawowo, a jednym ze skutków była bezpłodność.

Dlaczego koronawirus atakuje jądra? Jest na to pewna hipoteza - w mosznie znajdują się receptory enzymu konwertującego angiotensynę-2, za pomocą których SARS-COV-2 dostaje się do komórek. Patogen ma się więc w nich znakomicie, a że uszkadza też inne narządy, czemu akurat jądrom miałby odpuścić?

Czytaj także
Przeczytaj więcej