18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Diabeł maczał w tym palce?

Koronawirus atakuje w kościołach? Nowe informacje

Wojciech Kozicki
26.02.2020  14:06
Kościoły to źrodło koronawirusa? Nowe informacje i zagrożenie
Kościoły to źrodło koronawirusa? Nowe informacje i zagrożenie Fot: Facebook/Philippine Star

Media podały, że jest już pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, chociaż Ministerstwo Zdrowia jeszcze tego nie potwierdziło. Czy wybuchnie u nas epidemia strachu jak we Włoszech? W zawrotnym tempie rośnie tam liczba przypadków zarażenia i ofiar śmiertelnych. Czy wirus rozprzestrzenia w kościołach w wodzie święconej i poprzez znak pokoju podczas mszy?

Koronawirus w Polsce może wywołać panikę. Przykładem są Włochy, gdzie walka z chorobą wymusiła na służbach przyznanie 11 gminom statusu „czerwonych stref” . W sklepach są już pustki, zdarzają się nawet walki o paczkę makaronu. Teraz cień grozy padł na wiernych w kościołach - czy podczas mszy są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo?

Jak można się zarazić koronawirusem? Okazuje się, że zabójcza może okazać się woda święcona! Jak donoszą media, Diecezja Grosseto w Toskanii poinformowała parafian, że z kościoła zostanie usunięta woda święcona, a hostia będzie wręczana do rąk. Znak pokoju będzie przekazywany bez podawania sobie ręki.

Tymczasem w Polsce koronawirus też ma coś wspólnego z religią. Wierni mogą już odmawiać specjalną modlitwę, którą opublikował na swych łamach katolicki portal Aleteia. Czy Bóg pomoże pokonać koronawirusa w Polsce?

Przeczytaj więcej
Komentarze