18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ho ho ho! o.O

Koronawirus w prezentach?! Świąteczne niebezpieczeństwo

16.12.2020  10:38
Koronawirus na prezentach
Koronawirus na prezentach Fot: Freedomz/Shutterstock

Koronawirus przeraża nas niezmiennie od marca. Teraz okres świąteczny jest szczególnie niesprzyjający. Patogen może nas zaatakować zewsząd, nawet z... prezentów świątecznych!

Koronawirus jest patogenem niezwykle niebezpiecznym, któremu udało się zamknąć nas w domach od marca. Teraz, w Święta Bożego Narodzenia, chętnie chociaż na chwilę zapomnielibyśmy o pandemii. Niestety, ona nie zamierza zapominać o nas.

Koronawirus może być dosłownie wszędzie - nie tylko na choince, ale również... pod choinką. Z pewnością mienią się pod nią świąteczne, pięknie zapakowane prezenty. Nie mamy jednak pewności, kiedy zostały zakupione i czy na ich powierzchni nie znajdują się drobinki koronawirusa. Patogen może być też na ręku wręczającego prezent - nie możemy tego faktu ignorować, chociaż z całą pewnością byśmy tego chcieli.

Koronawirus na prezentach!

Niestety, naukowcy od początku pandemii nie znajdują odpowiedzi na pytanie, czy oraz jak długo - wirus potrafi przeżyć na różnych powierzchniach. Właśnie dlatego podczas Świąt pamiętajmy o częstym myciu i odkażaniu rąk - to może pomóc nam przetrwać ten wyjątkowy czas w zdrowiu i pogodzie ducha. Oby się to udało!

Święta, choć piękne i wzruszające - potrafią być na wielu płaszczyznach niebezpieczne. Niestety, w tym roku mamy dodatkowe powody do strachu. Jednakże dla naszego zdrowia psychicznego nie powinniśmy się na tym zbyt długo skupiać - starajmy się żyć w reżimie sanitarnym, ale mimo wszystko zachowywać pozory normalności.

Redakcja Planety na te Święta Bożego Narodzenia życzy wszystkim czytelnikom przede wszystkim zdrowia. Niech z kolorowych paczek płynie wyłącznie radość.