18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprytny patogen

Koronawirus we włosach? Mycie rąk to za mało

09.04.2020  08:05
Koronawirus we włosach? Mycie rąk to za mało
Koronawirus we włosach? Mycie rąk to za mało Fot: ShotPrime Studio/Shutterstock

Koronawirus może utrzymywać się na włosach?! Wszyscy myjemy ręce, ale nie tylko one mogą przenieść wirusa. Warto wiedzieć, jak z nim odpowiednio walczyć i nie narażać się niepotrzebnie. 

Koronawirus wywołał koszmarny strach w Polsce i na świecie. Nic dziwnego. Patogen, który zamknął nas w domach na cztery spusty jest bardzo zaraźliwy. Wszyscy stosujemy się do wytycznych i np. bardzo często myjemy i odkażamy ręce. Co jednak z resztą ciała?

Koronawirus we włosach?! Codzienna higiena to podstawa

Okazuje się, że koronawirus świetnie czuje się na ludzkich włosach! Doskonale trzyma ich się bowiem wszystko - zanieczyszczenia, kurz, ale i kropelki śliny, kogoś, kto z nami rozmawia w bliskiej odległości. Nie trudno wydedukować, że to prosta droga do zakażenia koronawirusem.

Specjaliści apelują by w czasie pandemii codziennie je myć. W przeciwnym razie, kiedy wieczorem kładziemy głowę na poduszkę, wycieramy o nią włosy. Potem materiał ma kontakt z naszymi oczami, ustami i nosem - to już prosta droga do zakażenia. 

Warto więc przed pójściem spać poświęcić dłuższą chwilę na wieczorną toaletę i umyć włosy. Szkoda byłoby zarazić się w ten sposób!

Przeczytaj więcej
Komentarze