18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

A jednak!

Koronawirus wyciekł z laboratorium? CIA ma swoją teorię

19.04.2021  15:27
Naukowcy odkryją prawdę?
Naukowcy odkryją prawdę? Fot: Stockcrafterpro/Shutterstock

CIA uważa, że wersja o wycieku koronawirusa z laboratorium jest wysoce prawdopodobna. Zdaniem śledczych, badania WHO nie zostały przeprowadzone w odpowiedni sposób, przez co mogą być nieprawdziwe.

Od ponad roku naukowcy, politycy oraz zwykli obywatele starają się poznać historię pojawienia się SARS-CoV-2. Według oficjalnej teorii wszystko zaczęło się na targu w Wuhan, jednak na potwierdzenie tego nie ma wystarczającej ilości dowodów.

Drugą prawdopodobną teorią jest celowe lub przypadkowe wypuszczenie wirusa z laboratorium. Tej wersji wydarzeń stanowczo zaprzecza WHO.

Koronawirus wyciekł z laboratorium?

W czwartek na przesłuchaniu CIA w sprawie światowych zagrożeń, urzędnicy wywiadu podkreślili, że teoria o ucieczce patogenu z laboratorium jest nadal wysoce prawdopodobna. Dyrektor CIA Avril Haines dodała, że nie zamierza zaakceptować ustaleń WHO, zakładających, że wirus nie pochodził z laboratorium.

Z naszej perspektywy, po prostu nie wiemy gdzie, kiedy i jak koronawirus został pierwotnie przeniesiony. Mamy dwie prawdopodobne teorie, nad którymi pracujemy. Jedną z nich jest to, że był to wypadek w laboratorium. A druga, że pojawił się naturalnie w wyniku kontaktu ludzi z zakażonymi zwierzętami - przekazała dyrektor CIA, Avril Haines.

Jak poinformowało BBC, doniesienia WHO na temat pochodzenia wirusa mogą być mylne, gdyż podczas badań naukowcy mieli kłopoty z zebraniem odpowiedniej ilości namacalnych dowodów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej