18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bolesne!

Koronawirus zaatakował w ZOO! Lwy KASZLĄ i KICHAJĄ

26.02.2021  19:22
Koronawirus w ZOO
Koronawirus w ZOO Fot: Marek BAZAK/East News

Koronawirus z powodzeniem atakuje również zwierzęta. Jego najprawdziwsza epidemia rozpętała się w ZOO w Czechach. Nawet lwy kaszlą i kichają. Możemy powiedzieć, że wiemy, co czują.

Koronawirus zaatakował zwierzęta w czeskim ZOO! W Pradze prawie wszystkie cierpią na Covid-19, a do tego mają całkiem mocno... ludzkie objawy, takie jak kaszel i kichanie.

Zwierzęta prawdopodobnie zaraziły się od pracowników ZOO. U goryla i dwóch lwów pojawiły się objawy, reszta zwierząt jest testowana na obecność wirusa. Pewnie nikt z nas nie zakładał, że dożyje takich czasów i wydarzeń.

Koronawirus w praskim ZOO

Nawet to, że ZOO w czasie pandemii koronawirusa zostało zamknięte - nie uchroniło zwierzaczków przed zakażeniem. O tym, że są one chore - poinformował w sieci dyrektor placówki.

Testy próbek odchodów wykazały dzisiaj, że lwy indyjskie Jamvana i Suchi oraz goryl Ryszard są zakażone

- napisał na Facebooku Miroslav Bobek, dyrektor zoo, w czwartek.

Lwy Jamvana i Suchi mają katar, kaszlą i kichają. Natomiast goryl Ryszard wydaje się zmęczony i ma mniejszy apetyt. Pracownikom ZOO zależy na ustaleniu, jakim wariantem wirusa zaraziły się zwierzęta.

Premier Republiki Czeskiej Andrej Babisz zapowiada tymczasem, że Czechów czekają "piekielne dni" lockdownu. W szpitalach przebywa już 7,1 tys. osób, w tym 1531 w stanie ciężkim. Ta ostatnia liczba jest najwyższa od początku epidemii w Czechach. W Polsce sytuacja zaczyna być również mocno niewesoła, a rządzący wprost mówią o trzecie fali pandemii.