18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podstępny morderca

Koronawirus zabija też bezobjawowo? Ujawniono, jak przebiega u dzieci

03.02.2020  09:31
Koronawirus zabija też bezobjawowo? Ujawniono, jak przebiega u dzieci
Koronawirus zabija też bezobjawowo? Ujawniono, jak przebiega u dzieci Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Koronawirus sieje uzasadnioną panikę. Patogen z Chin jest wyjątkowo niebezpieczny i zaraźliwy, a okazuje się, że również podstępny. Oto, jak choroba rodem z Wuhan przebiega u dzieci. 

Koronawirus jest na tyle niebezpieczny, że szybko wytypowano go na patogen, który ma szanse wywołać światową epidemię. Specjaliści porównywali go do słynnej hiszpanki, ale okazuje się, że wirus znacznie się od niej różni.

Koronawirus jest bardziej przebiegły. Udowodniono, że u dzieci zainfekowanie nim, może przebiegać praktycznie bezobjawowo. Co to oznacza? Otóż chore dziecko będzie mogło nieświadomie zarazić dużą grupę dorosłych osób! 

Przebiegły koronawirus

Skąd wiadomo, że patogen łagodnie obchodzi się z najmłodszymi? Czasopismo medyczne "Lancet" opisało przypadek 10-letniego chłopca, u którego zdiagnozowano koronawirusa. Nie wystąpiły u niego żadne objawy zakażenia! Niestety, 10-latek z niemal stuprocentową pewnością zarażał wirusem. Wspomniane dziecko pochodziło z Shenzhen w południowo-wschodnich Chinach.

Pod koniec grudnia chłopczyk razem z rodziną udał się w odwiedziny do krewnych w Wuhan. Po trzech dniach u niektórych, dorosłych osób z rodziny pojawiła się biegunka, zmęczenie, a także kaszel czy podwyższona temperatura. Z nimi wirus już tak łagodnie się nie obchodził.

W takiej sytuacji pojawia się pytanie, jaki mają sens wzmożone kontrole na lotniskach, skoro dzieci mogą przenosić wirusa bez żadnych objawów? Tak być może zaczyna się apokalipsa. 

Przeczytaj więcej
Komentarze