18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Z rąk do rąk

Koronawirus zakazi 70% ludzkości. Eksperci nie mają wątpliwości

27.02.2020  20:20
Koronawirus zakazi 70% ludzkości. Eksperci nie mają wątpliwości
Koronawirus zakazi 70% ludzkości. Eksperci nie mają wątpliwości Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Koronawirus rozprzestrzenia się błyskawicznie. Wiadomo już, że patogen zarazić może nawet... 70% ludzkości! Eksperci nie mają co do tego wątpliwości. 

Koronawirus zasiał ziarno niepokoju w Europie, odkąd wyszedł poza granice Chin. Aktualnie sieje największy postrach we Włoszech, ale okazuje się, że już wkrótce może być problemem nas wszystkich.

Koronawirus jest ogromnie zjadliwym patogenem, którego nie umiemy jeszcze leczyć. U niektórych osób przebiega bezobjawowo, a przez to zagraża jeszcze większej ilości ludzi na świecie. Według ekspertów zachoruje na niego aż 70% ludzkości. 

Koronawirus zakazi 70% ludzkości

Aktualnie WHO nie używa słowa pandemia, by nie wywoływać zbędnej paniki, ale z epidemią już od jakiegoś czasu zdecydowanie mamy do czynienia. 

Koronawirusa SARS-CoV-2 nie uda się opanować i w ciągu roku zarazi on od 40 do 70 procent ludzkości

- mówi cytowany przez portal "The Atlantic" profesor Marc Lipsitch, epidemiolog z Uniwersytetu Harvarda.

Zdanie profesora popierają inni naukowcy. Zgodnie twierdzą oni, że koronawirus może się z czasem roznieść po całym świecie i towarzyszyć nam tak samo, jak aktualnie znany wirus grypy.

Warto zaznaczyć, że nie wszyscy zakażeni chorują poważnie. Większość przechodzi zakażenie dość łagodnie. Śmiercią i powikłaniami są zagrożone osoby starsze i osłabione, dokładnie tak samo, jak w przypadku każdego innego przeziębienia na świecie.

Przeczytaj więcej
Komentarze