18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 wciąż groźny

Koronawirus uderzy GIGANTYCZNĄ falą. Niespotykane zachowanie wirusa

29.07.2020  19:05
Koronawirus uderzy GIGANTYCZNĄ falą. Niespotykane zachowanie wirusa
Koronawirus uderzy GIGANTYCZNĄ falą. Niespotykane zachowanie wirusa Fot: Stakhov Yuriy/Shutterstock

Koronawirus zaleje nas ogromną falą. Specjaliści nie mają wątpliwości, że wirus nie zachowuje się jak żaden inny, poznany przez ludzkość do tej pory. Zdaniem naukowców COVID-19 nie będzie miał żadnych, sezonowych przerw.

Koronawirus nie zachowuje się jak żaden inny, znany nam wirus albo bakteria. Początkowo zakładano, że skończy się on w letnich miesiącach, by z całą mocą powrócić w drugiej fali na jesieni.

Najprawdopodobniej jednak taki scenariusz się nie rozegra. Zdaniem naukowców, czeka nas jedna, ogromna fala ataku koronawirusa - ponieważ nie ma on nic wspólnego z wirusem popularnej, groźnej grypy.

Koronawirus w jednej, gigantycznej fali

Najnowsze wyniki badań WHO wskazują na to, że koronawirus nie będzie cechował się sezonowością. 

Ludzie wciąż myślą o sezonach, porach roku, ale to nowy wirus i zachowuje się inaczej

- powiedziała rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Harris podczas wirtualnej konferencji w Genewie.

Jej (popartym odpowiednimi badaniami) zdaniem, nie możemy mówić o kilku falach koronawirusa, bo czeka nas jedna, ale wyjątkowo groźna.

Będzie jedna wielka fala

- przekonuje przedstawicielka WHO.

Harris dodała, że krzywa zakażeń może się tylko nieznacznie się wznosić i spłaszczać na zmianę, ale na realną poprawę w związku z porami roku nie możemy liczyć.

Dotychczas na świecie wykryto już ok. 16 milionów przypadków koronawirusa. Co czwarty zakażony zachorował w USA. Wciąż mamy nadzieję, że u nas sytuacja nie będzie przesadnie dramatyczna w skutkach.

Przeczytaj więcej
Komentarze