18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To nie pociesza

Koronawirus zmutował, Chiny alarmują. Pacjenci mają zupełnie nowe objawy

21.05.2020  18:56
Koronawirus zmutował, Chiny alarmują. Pacjenci mają zupełnie nowe objawy
Koronawirus zmutował, Chiny alarmują. Pacjenci mają zupełnie nowe objawy Fot: Shutterstock

Koronawirus to przebiegły przeciwnik, który mocno dał nam się we znaki, wywołując światową pandemię. Teraz okazuje się, że patogen mutuje i atakuje w nowy sposób. Wieści płynące z Chin są wyjątkowo niepokojące. 

Koronawirus, jak wszystkie inne wirusy na świecie, ma to do siebie, że mutuje. Niestety, patogen, który ledwie nauczyliśmy się leczyć po mutacji może być o wiele bardziej niebezpieczny. Już napływają do nas informacje o niepokojącym przebiegu zakażeń.

Pacjenci chorzy na COVID-19 wywoływany przez koronawirusa zaczęli mieć zupełnie nowe objawy choroby. To dowodzi, że patogen również musiał się zmienić, skoro inaczej daje o sobie znać. Chińscy naukowcy biją na alarm, bardzo obawiają się kolejnej fali epidemii.

Koronawirus zmutował. Panika w Chinach

Jeden z czołowych lekarzy zajmujących się walką z epidemią w Chinach, Qiu Haibo, ogłosił, że pacjenci z północno-wschodnich części kraju wykazują totalnie inne objawy od dawnych chorych z Wuhan.

Wirus ewoluuje i się zmienia. Nie wiemy jeszcze, jakie są konsekwencje tych zmian

- podkreślił na początku maja Jonathan Stoye, wirusolog z Francis Crick Institute w Londynie.

Nowszy patogen atakuje przede wszystkim płuca, a okres jego inkubacji jest znacznie dłuższy. Teraz choroba ujawniać się będzie nawet kilka tygodni po zakażeniu, co pociąga za sobą jeszcze większe ryzyko i niebezpieczeństwo.

Dłuższy okres, w którym zakażeni pacjenci nie wykazywali żadnych objawów, stworzył skupiska zakażeń rodzinnych

- powiedział Qiu Haibo.

Władze Chin podejmują ponowne kroki usiłujące zatrzymać epidemię w granicach kraju. Oby tym razem rzeczywiście im się to udało. Nikt z nas nie chce powtórki z rozrywki z jeszcze bardziej niebezpiecznym wirusem. 

Przeczytaj więcej
Komentarze