18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bóg zapłać, bo sprzęt drogi...

Kościół sprzedaje elektroniczny różaniec. Cena z piekła rodem

Wojciech Kozicki
17.10.2019  18:21
Jak odmawiać różaniec? Teraz można to robić elektronicznie
Jak odmawiać różaniec? Teraz można to robić elektronicznie Fot: YouTube

Kościół idzie z duchem czasu. 16 października Watykan ogłosił, że na rynek wkracza „Click to Pray eRosary”. Czy elektroniczny różaniec będzie religijnym hitem? Jego cena woła jednak o pomstę do nieba…

Kościół wyraźnie chce przyciągnąć do siebie młodych wiernych. Elektroniczny różaniec starszym osobom może wydać się pomysłem z piekła rodem, ale milenialsom być może pomoże oswoić się z ideą modlitwy.

Świat potrzebuje pokoju, więc podejmujemy różne inicjatywy. Październik jest miesiącem różańca, więc wprowadzamy różaniec elektroniczny, by dzieci mogły modlić się o pokój w cyfrowym świecie – powiedział ksiądz Frédéric Fornos SJ. W watykańskiej rozgłośni radiowej.

Elektroniczny różaniec, reklamowany hasłem "click to pray", to prawdziwy cud techniki. Uczy nie tylko jak odmawiać modlitwę różańcową, ale też pokazuje obrazki oraz ma autoprzewodnika z pedagogią wprowadzającą w modlitwy w różnych intencjach. Można go nosić jak bransoletkę.

Różaniec za tradycyjne „Bóg zapłać”? Nic z tych rzeczy, elektroniczny gadżet do modlitwy kosztuje 110 dolarów, a więc grubo ponad 400 złotych.

Kościół stawia na technologię - elektroniczny różaniec dla młodych:

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze