Taki będzie koniec?

Kościół zbankrutuje?! Wszystko przez księży pedofilów

23.02.2021  16:37
Kościół w Polsce zbankrutuje?
Kościół w Polsce zbankrutuje? Fot: Gregory Dean/Shutterstock

Kościół po raz pierwszy od wielu lat przechodzi w Polsce tak ogromny kryzys. Przez księży pedofilów instytucja może nawet... zbankrutować! Czy obserwujemy właśnie koniec pewnej epoki?

Kościół w Polsce po raz pierwszy od bardzo dawna znalazł się w gigantycznym kryzysie. Wierni oddalają się od instytucji, dzieci są masowo wypisywane z lekcji religii, a do tego pojawiają się problemy finansowe.

Wszystko przez kryzys, jaki na Kościół sprowadzili księża pedofile. Odszkodowania przyznawane ofiarom molestowania przez księży mogą doprowadzić Kościół do bankructwa. "Tak, jest takie niebezpieczeństwo, choć moim zdaniem o wiele gorsze jest bankructwo moralne" - mówił w RMF FM ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Kościół w Polsce zbankrutuje?!

Skala pedofilii w Kościele jest gigantyczna i dopiero w ostatnich latach na jaw wychodzi tak wiele przypadków molestowania przez kapłanów. Ludzie po latach zaczynają odważnie mówić. Zapada coraz więcej wyroków w sprawach zwyrodniałych mężczyzn noszących sutannę.

Siłą Kościoła nie jest majątek czy nieruchomości, czy konta bankowe, ale wiarygodność, uczciwość i przede wszystkim wierność Ewangelii. Dziś jesteśmy świadkami, że dorobek wielu pokoleń uczciwych księży, ludzi świeckich jest niszczony przez nieumiejętność rozwiązywania trudnych spraw

- mówił ks. Isakowicz-Zaleski na ten temat.

Kościół wie, że pozwów za molestowanie seksualne należy spodziewać się w liczbie znacznie większej, niż do tej pory. Serwis money.pl wyliczył, że odszkodowania dla ofiar pedofilii wśród księży mogą kosztować Kościół nawet 1,5 mld złotych.

Obserwujemy oba rodzaje bankructwa, o których wspominał kapłan na antenie radia?

Czytaj także