18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Umieranie również drogie

Koszmarna drożyzna nawet na CMENTARZACH. Wszyscy podnoszą ceny

28.07.2022  14:37
Drożyzna zalewa także cmentarze
Drożyzna zalewa także cmentarze Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Drożyzna ogarnęła cały nasz kraj i nie odpuszcza. Podstawowe produkty są tak drogie, jak nigdy, a w każdej branży widać tylko kolejne podwyżki cen. Nawet na cmentarzach trzeba płacić krocie.

Ceny idą w górę, a nasze zarobki dalej szorują po dnie. Czyżby wkrótce miało zabraknąć nam na chleb i inne podstawowe produkty? Wzrosty kosztów życia i galopująca inflacja naprawdę dają nam w kość.

Jak się okazuje, umieranie również nie należy do najtańszych! Na cmentarzach, tak samo jak w supermarketach, obowiązują nowe ceny, które przyprawiają odwiedzających to miejsce o zawrót głowy.

Drożyzna zalewa także cmentarze

Jak ustaliła redakcja "Super Expressu" zwykłe znicze podrożały od 50 nawet do 100 procent. Przy Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie można natrafić na znicze, które kosztują nawet 200 złotych. 

Nie lepiej jest z kwiatami, które można złożyć na grobie bliskiej osoby. Średnio wiązanki podrożały o 50 procent, najbardziej kwiaty sztuczne. Najtaniej można kupić wiązankę po 50 złotych, najdroższe kosztują od 300 złotych wzwyż. Podczas pogrzebu mogą one kosztować nawet 500 złotych za sztukę.

Tak samo rosną koszty pogrzebu. Najtańszy nagrobek z polskiego granitu wzrósł z 7 do 8,5 tys. złotych. Najdroższe pomniki kosztują już ponad 20 tysięcy złotych. Ludzi nie stać już także na wyrycie na płycie nagrobnej nazwiska zmarłego.

Najwyraźniej drożyzna uderza we wszystkich po równo - nie jest ważne, czy są to żywi, czy umarli.