18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror

Koszmarna śmierć antyszczepionkowca. Profesor ostrzega

27.09.2021  21:35
Antyszczepionkowiec umarł w strasznych okoliczościach
Antyszczepionkowiec umarł w strasznych okoliczościach Fot: Shutterstock

Covid-19 to poważna choroba i powinniśmy zrobić wszystko, by jej uniknąć. Niestety, wiele osób w ogóle nie wierzy w pandemię i szczepionki. Czasem w ten sposób dosłownie podpisują na siebie wyrok.

Tak było w przypadku pacjenta z Wielkiej Brytanii, który do końca swoich dni wierzył, że pandemia "to ściema". Miał zaledwie 40 lat, ale oczywiście unikał szczepienia, a obostrzeniami i ostrożnością w żaden sposób się nie przejmował.

On i jego bliscy mieli dosyć skrajne poglądy. Jak z nim jeszcze rozmawiałem, to tłumaczył, że to "wielka ściema" i w Anglii nikt nie wierzy w pandemię, a on jest po prostu przeziębiony. Miał ciężką niewydolność oddechową, walczył o każdy oddech i praktycznie do końca starał się nas przekonać, że bierzemy udział w jakiejś inscenizacji albo manipulacji. Zmarł, mimo, że medycyna dała mu wszystko, co ma do zaoferowania. Był to u nas pierwszy pacjent w tak ciężkim stanie, który świadomie unikał szczepień

– mówił prof. Mirosław Czuczwar, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 w Lublinie.

Straszna śmierć antyszczepionkowca

Ekspert rozwiewa dodatkowo popularny mit, że zakażenie koronawirusem jest jak zwykłe przeziębienie. Dowodem na to są statystyki przeżywalności w leczeniu metodą pozaustrojowego utlenowania krwi, tzw. ECMO.

"Z terapią ECMO na początku pandemii wiązane były duże nadzieje, bo mieliśmy bardzo dobre wyniki leczenia grypowych zapaleń płuc. Przeżywalność przy grypie wynosiła 65-70 proc., a teraz w przypadku COVID-19 mamy umieralność na tym poziomie. Wirus SARS-CoV-2 jest groźniejszy, poza tym jest to nowy wirus, więc układ immunologiczny nie miał czasu, jak w przypadku grypy, żeby się z nim oswoić" – tłumaczy prof. Czuczwar. Ekspert stanowczo dodaje, że jedynie szczepienia mogą nam pomóc uporać się z pandemią.

Myślicie, że antyszczepionkowcy pójdą w końcu po rozum do głowy?