18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To SZOK

Ksiądz mówi o podarkach na Komunię. Polacy osłupieją

17.05.2022  15:59
Ksiądz doradza, co podarować na komunię
Ksiądz doradza, co podarować na komunię Fot: lunamarina/Shutterstock

Ksiądz został zapytany o podarki na Pierwszą Komunię. Polacy osłupieją podczas czytania słów w pełni świadomego siebie kapłana. Spodziewaliście się tego?

Pierwsza Komunia Święta to teraz prawie jak wesele. Ceny tortów od Magdy Gessler na to wydarzenie przebijają sufit, a i ceny za talerzyk dla gości to obecnie jakiś kosmos. 

Sezon komunijny w maju trwa w najlepsze, a najbliższa rodzina przyjmujących Pierwszą Komunię dzieci ma nie lada problem, co podarować najmłodszym w ten dzień. Z pomocą przychodzi ks. Sebastian Picur, który doradza rodzinom w tej kwestii, za pośrednictwem mediów internetowych.

Jaki prezent na Pierwszą Komunię Świętą?

Ksiądz Sebastian Picur z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych. Jego kanał na TikToku obserwuje ponad 369 tys. internautów. To na tych nagraniach duchowny starał się wytłumaczyć, co najlepiej podarować dziecku z okazji Pierwszej Komunii.

Biblia dla dzieci jest idealnym prezentem na I Komunię Świętą

- mówił ksiądz.

Jednocześnie duchowny podkreśla, że najlepszymi prezentami na I Komunię Świętą są przede wszystkim modlitwa i Komunia ofiarowania za dziecko i rodzinę.

Drogie prezenty warto zachować na inną okazję np. urodziny. Akcent należy przenieść na wartości duchowe. Odpowiednia będzie Biblia dla dzieci czy skromny upominek związany z wiarą

- doradza ks. Picur.

Polacy, którzy potrafią z tej okazji kupować dzieciom quady i komputery, w tym momencie zapewne osłupieją. Jesteście zaskoczeni postawą księdza, czy wręcz przeciwnie - popieracie ją?