18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie polecamy

Kucharz odradza znaną rybę. Darujcie ją sobie nad morzem!

05.08.2022  13:46
Lepiej nie jeść takich produktów w wakacje
Lepiej nie jeść takich produktów w wakacje Fot: MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News

Morze, plaża, słońce i piasek - w takiej scenerii wiele osób nabiera ochoty na rybkę. Jak się jednak okazuje, nie wszystkie z oferowanych nad Bałtykiem są zdrowe. Jeden rybny produkt stanowczo odradzają szefowie kuchni.

Wyobraźcie sobie taką scenę - jesteście nad morzem, zrelaksowani wpatrujecie się w fale i nagle macie ochotę na rybkę. Chęć na morski przysmak przechodzi Wam, kiedy widzicie cenę w restauracji. Wtedy nagle zauważacie, że o połowę taniej możecie kupić pulpeciki rybne!

Lepiej nie jeść takich produktów w wakacje

Wydaje się to świetnym pomysłem - pulpeciki nie będą miały ości, a w tych apetycznych kuleczkach smażonych w głębokim tłuszczu w końcu również jest ryba. Pomysł zdaje się być genialnym rozwiązaniem problemu zbyt drogiego posiłku. Wszystko fajnie, tylko jest jeden problem.

Pod żadnym pozorem nie powinniście jeść rybnych kulek! Ostrzega przed tym kucharz, który doskonale wie, jak ten tani produkt powstaje. Nie polecamy czytać tego przy śniadaniu. 

Rada jest jedna i prosta: nie jedzcie tego. Tak jak nie powinno się patrzeć, jak i z czego robi się pasztet, tak i lepiej nie pytać o kulki rybne 

- uprzedza kucharz, który dokładnie zna proces przygotowania tej "potrawy". Dalszy opis jest zdecydowanie przerażający. 

Nie wyrzucamy resztek z talerzy. Wszystko, co zostanie: kawałki ryb, skóry, ziemniaki i frytki, no może z wyjątkiem surówek - mielimy i formujemy w pulpeciki, czyli nasze kulki rybne. Odgrzewamy to potem, albo smażymy i znowu danie wjeżdża do menu. To po prostu jedzenie z odzysku 

Na pewno nikt nie ma ochoty na resztki... Niższa cena nie powinna tu decydować. Dbajcie o siebie, swoje zdrowie i nie wrzucajcie do brzucha czegokolwiek. To Wam z pewnością wyjdzie na dobre!