18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cud prawie jak w Kanie

Wynaleźli CUDOWNY ŚRODEK NA KACA. Zmienia alkohol w wodę

08.07.2022  16:37
Lek na kaca wynaleziony? Cud prawie jak w Kanie
Lek na kaca wynaleziony? Cud prawie jak w Kanie Fot: Shutterstock

Świat od wieków szuka skutecznego leku na kaca, teraz ponoć nastąpił przełom. Na rynku pojawiły się tabletki... ZMIENIAJĄCE ALKOHOL WE KRWI W WODĘ. W końcu wydarzył się cud?

Pamiętacie opowieść o wyczynie Jezusa, który poszedł na wesele, a że gospodarzom skończył się alkohol, to zamienił wodę w wino? Odwrotnego cudu mieli dokonać właśnie naukowcy ze Szwecji, jednak bez pomocy nadprzyrodzonych mocy, a w oparciu o naukę.

Twierdzą, że udało im się wynaleźć wyjątkowy suplement diety, który pomaga nie zaliczyć "zgona" i uchronić się przed koszmarnym bólem głowy. Ich preparat na kaca ma zmieniać alkohol w organizmie człowieka w wodę! Brzmi jak cud, nieprawdaż?

Tabletka na kaca wynaleziona?

Czy jest cudem? To się okaże. Polacy za szybko skuteczności tabletki nie sprawdzą, pierwsza wyprodukowana partia sprzedała się w 24 godziny od wypuszczenia jej na rynek. Preparat o nazwie Myrkl zadebiutował właśnie w Wielkiej Brytanii, gdzie kosztuje 30 funtów za 30 tabletek. Tabletki mają też być dostępne dla krajów Unii Europejskiej, w sprzedaży wysyłkowej, w cenie 35 euro. Jedno opakowanie starczać ma na 15 użyć. Dwa funty za skuteczną ochronę przed kacem? Ok, bierzemy.

Czy warto? Zdania są mocno podzielone. Sprawdźmy jednak, jak niby cud zamiany alkoholu w wodę działa.

Tabletka zmienia wino w wodę

Producenci cudownych tabletek polecają, by pierwszą pigułkę przyjąć 12 godzin przed piciem, drugą zaś na godzinę przed imprezą. Twierdzą, że tak zastosowany Myrkl, a dokładniej zawarte w nim bakterie Bacillus subtilis i Bacillus coagulans, aminokwas L-cysteina i witamina B12 dokonają cudu przemiany. Po pół godziny od spożycia we krwi ma być już o połowę mniej alkoholu, po godzinie 70 procent mniej.

Naukowcy nie są jednak Bogiem, więc ich preparat nie jest idealny - pozostałe 30 procent dostanie się do wątroby. Picie na umór nadal nie jest więc zbyt dobrym pomysłem.

Czy to wszystko działa? Oczywiście zrobiono jako takie badania, nie jesteśmy tylko pewni, czy można im wierzyć. Działanie tabletki potwierdziły bowiem testy szwedzkiej firmy farmaceutycznej Dr Faire Medical i niemieckiego Pfützner Science & Health Institute w Moguncjina, wykonane na zaledwie 24 osobach, z czego 11 to kobiety, a 13 mężczyźni. Wszyscy badani mieli maksymalnie 25 lat i byli białoskórzy. Trochę mało reprezentatywna grupa.

Czytaj także