18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To już przesada?

Lateks, brokat i cyrkonie. Cmentarze na Wszystkich Świętych zabłysną

29.10.2019  16:21
Lateks, brokat i cyrkonie. Cmentarze na Wszystkich Świętych zabłysną
Lateks, brokat i cyrkonie. Cmentarze na Wszystkich Świętych zabłysną Fot: VALERIY SHMAKOV/East News

Wszystkich Świętych to dość istotny moment w naszym kalendarzu. Polacy masowo ruszają na groby bliskich. Uprzedzamy jednak, że w tym roku cmentarna moda może nas zaskoczyć.

Wszystkich Świętych co roku jest wyjątkowo ważnym świętem w Polsce. Świadczy o tym chociażby fakt, że tak licznie ruszamy w różne miejsca na mapie, by odwiedzić groby bliskich nam ludzi.

Młodzież od jakiegoś czasu zauważała, że poza odwiedzinami, na cmentarzach 1 listopada pojawia się też moda. Oczywiście poza rodziną, która stara się ładnie wyglądać, mówimy o modzie nagrobnej.

Wszystkich Świętych pod znakiem brokatu i lateksu

Producenci zniczy i wiązanek prześcigają się w pomysłach, czym na Wszystkich Świętych zdobyć serca Polaków. Pojawiają się w sprzedaży rzeczy zrobione z materiałów takich, jak: lateks, cyrkonie i brokat, które bardziej kojarzą się nam z imprezami aniżeli z nagrobkami.

Z roku na rok ludzie dostają przysłowiowej głupawki, szukają czegoś wystrzałowego, czego nie ma sąsiad, sąsiadka, żeby to „mój grób był najładniejszy”

– mówi SE pani Małgorzata, która prowadzi stoisko z tego typu asortymentami. 

Skoro jest popyt to pojawia się i podaż. Na grobach znajdujemy niesamowite bogactwo: kwiaty cięte, doniczkowe, sztuczne, znicze we wszystkich możliwych kształtach i kolorach. 

Sztuczne kwiaty z roku na rok są coraz lepszej jakości. Tegoroczna moda? „Gumiaki”, w tym roku wszystko gumowe, wszystko lateksowe

– podkreśla sprzedawczyni.

W przypadku zniczy możemy liczyć tak na klasykę, jak i błysk. Z roku na rok znacznie one również drożeją, bo wiadomo, że im bardziej coś wymyślne - tym cenniejsze. Być może w końcu coś się w tym rynku złamie i wrócimy do zwykłych świec i skromnych kwiatów? 

Wyobrażacie sobie Wszystkich Świętych bez wyścigu, który grób wygląda lepiej?

Czytaj także