18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie jest różowo

Lato 2020 w Polsce będzie GROŹNE. Amerykanie zrobili nam prognozę

22.05.2020  20:51
Lato 2020 w Polsce będzie GROŹNE. Amerykanie zrobili nam prognozę
Lato 2020 w Polsce będzie GROŹNE. Amerykanie zrobili nam prognozę Fot: Brian A Jackson/Shutterstock

Lato 2020 będzie trudne pod wieloma względami, ale w Polsce dodatkowo ma być... Groźne. Amerykańscy naukowcy zrobili nam niepokojącą prognozę. 

Lato 2020 rozpocznie się już za kilka dni. Niestety, nie będzie to takie lato, do jakiego przywykliśmy. Tym razem pandemia koronawirusa pokrzyżowała wszystkie plany wakacyjne i nie wiemy nawet, czy uda się gdzieś wyjechać, by odpocząć.

Dodatkowo lato 2020 ma być trudne pod względem pogodowym. W związku ze zbliżającym się początkiem najcieplejszej pory roku, na amerykańskim portalu AccuWeather pojawiła się prognoza pogody dla Europy, w tym również dla Polski. Będzie... groźnie.

Lato 2020 będzie groźne

Amerykańscy naukowcy przewidują, że europejskie lato 2020 będzie suche i gorące. Na niektórych terenach (również w Polsce) będą pojawiały się ogromne, porywiste burze, które mogą mieć niebezpieczne skutki dla nas wszystkich. Z tej przyczyny w kraju będzie dość niebezpiecznie.

Utworzy się burzowy szlak. Nad Europą będą powstawały strefy, w których chłodne fronty wymieszają się z suchym i gorącym powietrzem. Odczują to też m.in. Francuzi, Niemczy i Duńczycy

– mówi Tyler Roys z AccuWeather.

Najbardziej niebezpieczne zjawiska pogodowe mogą być szczególnie dotkliwe dla dużych miast, takich jak: Paryż, Praga, Warszawa oraz Bruksela.

Burze będą podręcznikowe, czyli takie z gradem, potężnymi powiewami wiatru, powodziami oraz trąbami powietrznymi

– twierdzi meteorolog.

Najbardziej intensywne burze mają mieć miejsce pod koniec lipca oraz na początku sierpnia. Czerwiec ma być natomiast suchy i pozbawiony większych opadów deszczu. Później lokalnie mogą wystąpić nawet powodzie i podtopienia. 

Trzymajmy się ciepło!

Przeczytaj więcej
Komentarze