18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wielki cios

W Polsce leczą nim COVID-19. Eksperci: LEK NIE DZIAŁA

16.10.2020  16:47
Lek na COVID-19 nie działa
Lek na COVID-19 nie działa Fot: joel bubble ben/Shutterstock

Miażdżący raport o jedynym leku dopuszczonym do leczenia COVID-19. Remdesivir nie pomaga zakażonym koronawirusem SARS-COV-2!

Wielka konsternacja na świecie, także w Polsce. Dopiero co premier z ministrem zdrowia ogłaszali, że zabezpieczyli kraj w zapasy leku wspomagającego leczenie COVID-19, a pojawił się na jego temat miażdżący raport.

Choć pandemia koronawirusa trwa już grubo ponad pół roku, na całym świecie dopuszczono do leczenia zakażeń tylko jeden lek przeciwwirusowy - remdesivir. Specyfik trafił do szpitali, także polskich, a lekarze podawali go pacjentom.

Remderivir nie leczy z COVID-19

W tym samym czasie w 30 różnych krajach trwały finansowane przez Światową Organizację Zdrowia badania nad skutecznością leku. W sumie obserwacjom poddano aż 11 000 osób i niestety nie stwierdzono, by remdesivir im pomógł.

Z raportu opublikowanego przez WHO wynika, że remdesivir nie zmniejsza odsetka śmierci spowodowanych COVID-19 i nie skraca leczenia.

Nie ma leku na koronawirusa?

Poza remdisivirem badaniom poddano także trzy inne specyfiki: hydroksychlorochinę, interferon i lopinawir (rytonawir). Wyniki testów są miażdżące - żaden z nich nie działa.

Mimo wszystko jest światełko w tunelu. Podawanie leku remdesivir zalecało się jedynie pacjentom w stanie ciężkim. Okazuje się jednak, że zastosowany wcześniej, już w fazie rozwoju zakażenia, może częściowo zablokować rozwój choroby, dzięki czemu u pacjenta nie dojdzie do jej najcięższego przebiegu.