przełomowe badania

Cudowne wieści w dobie pandemii! Lek na koronawirusa w zasięgu ręki

21.03.2020  13:12
Cudowne wieści w dobie pandemii! Lek na koronawirusa w zasięgu ręki
Cudowne wieści w dobie pandemii! Lek na koronawirusa w zasięgu ręki Fot: Rimma Bondarenko/Shutterstock

Najszybszy komputer świata przeprowadził tysiące symulacji i wskazał aż 77 substancji, które mogą pomóc w walce z koronawirusem SARS-COV-2. To ogromny przełom w poszukiwaniach leku!

Maszyny przejmują władzę na świecie. Chińczycy, za pomocą sztucznej inteligencji, opracowali system diagnozowania pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-COV-2 w zaledwie 20 sekund. Oprogramowanie kilka dni temu trafiło do Europy. Teraz idziemy kolejny krok dalej. Najszybszy komputer na świecie - IBM Summit - prawie wynalazł sposób na zażegnanie pandemii!

Lek w zasięgu ręki

Sprzęt został wykorzystany do badań w poszukiwaniach leku. Przeanalizował ponad 8 tysięcy związków, które mogłyby wiązać się z białkiem koronawirusa aby ograniczyć jego zdolność rozprzestrzeniania się. Komputer wytypował aż 77 substancji, które prawdopodobnie mogą zablokować SARS-COV-2 - podaje CNN.

Nasze wyniki nie oznaczają, że znaleźliśmy lekarstwo na koronawirusa

- powiedział Jeremy Smith, dyrektor odpowiedzialnego za badania National Laboratory Center for Molecular Biophysics z University of Tennessee.

Co zatem dalej? Komputer przeprowadzi kolejne badania, które mogą jeszcze bardziej szczegółowo wytypować potrzebne związki. Na ich podstawie naukowcy mogą zacząć przeprowadzać testy na ludziach, by sprawdzić, które substancje faktycznie pomagają w walce z chorobą. Dzięki nim już niebawem może powstać skuteczny lek na koronawirusa.

Przeczytaj więcej
Komentarze