18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest przełom

Lek na wszy pokona pandemię w 48 godzin

05.04.2020  17:59
Lek na wszy pokona pandemię w 48 godzin
Lek na wszy pokona pandemię w 48 godzin Fot: Anton Brehov/Shutterstock

Lek na koronawirusa to marzenie całego świata. Okazuje się, że specyfik działający na wszy i świerzb może zwalczyć pandemiczny patogen w zaledwie 48 godzin. Przełomowego odkrycia dokonali australijscy naukowcy z Monash University w Melbourne.

Lek na koronawirusa jest w zasięgu ręki? Wspomniani naukowcy są przekonani, że popularny lek przeciwpasożytniczy może raz na zawsze rozprawić się z pandemią. Badania, które przeprowadzono na kulturach komórek, wykazały, że wirus znikał po niecałych 48 godzinach.

Lek na koronawirusa jest w zasięgu ręki

Na razie lek nie został podany zakażonym koronawirusem ludziom. Badania odbyły się jedynie na komórkach, ale i tak należy się cieszyć z tak rewelacyjnych efektów. Pojedyncza dawka specyfiku wpływa na koronawirusa destrukcyjnie i niszczy go w niespełna dwie doby.

Tajemniczym specyfikiem jest znana już ludzkości inwermektyna. W Stanach Zjednoczonych jest to najpopularniejszy lek na wszy i świerzb. W Polsce jest dostępny w formie kremu na trądzik różowaty.

To nowe interesujące badanie pokazuje, że iwermektyna wykazała pewną skuteczność przeciwko nowemu koronawirusowi w warunkach laboratoryjnych. Istnieje jednak ogromna różnica między badaniami laboratoryjnymi a bezpieczeństwem i skutecznością u pacjentów, dlatego też powinniśmy być ostrożni w nadmiernym odczytywaniu wstępnych wyników

– skomentowali badacze w czasopiśmie Antiviral Research.

Miejmy nadzieję, że stoimy u progu zwycięstwa z koronawirusem. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej