18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dwie matki, jeden płód

Lesbijki i wspólna ciąża. Nosiły w sobie to samo dziecko

Wojciech Kozicki
04.12.2019  21:46
Lesbijki były w ciąży i obie miały w sobie jedno dziecko
Lesbijki były w ciąży i obie miały w sobie jedno dziecko Fot: YouTube

Niezwykła procedura medyczna i nowatorska ciąża. Dwie lesbijki z Londynu doczekały się narodzin wspólnego dziecka, które… obie nosiły w swoich brzuchach! W London Women's Clinic został przeprowadzony pionierski zabieg, który wkrótce może okazać się rewolucją dla wielu par homoseksualnych.

Jasmine Smith-Francis i Donna Francis-Smith mają syna. Otis przyszedł na świat cały i zdrowy 2 miesiące temu, a podczas ciąży zostało zastosowana procedura „dzielonego macierzyństwa” (shared motherhood).

Jak podaje businessinsider.com, zastosowano metodę AneVivo, która jest rozwijana przez szwajcarską firmę Anecova. Zapłodniona komórka jajowa została w łonie biologicznej matki umieszczona w specjalnej miniaturowej kapsule ochronnej. Po inkubacji przeniesiono ją do organizmu drugiej matki, w której organizmie dziecko rozwijało się aż do porodu. Donna wyjaśniła, że nosiła w sobie komórkę jajową przez 18 godzin, a później trafiła ona do ciała jej partnerki.

Jest wiele par tej samej płci, w których wszystko jest na głowie jednej osoby: ciąża, narodziny. My znalazłyśmy sposób, aby obie mamy były zaangażowane  - powiedziała Donna. (businessinsider.com)

Jak donosi standard.co.uk, Jasmine Smith-Francis i Donna Francis-Smith poznały się w kwietniu 2018 roku w internetowym serwisie randkowym. Obie mamy przyznają, że taki rodzaj ciąży zbliżył je do siebie emocjonalnie i mają wyjątkową więź z dzieckiem. 

Przeczytaj więcej
Komentarze