18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koszmar czeka!

Lodowce topnieją i wychodzi z nich MROK. Ludzkość wymrze?

11.07.2021  17:46
Lodowce topnieją
Lodowce topnieją Fot: Song_about_summer/Shutterstock

Lodowce topnieją i ten fakt może na nas sprowadzić prawdziwą Apokalipsę. Wieczna zmarzlina kryje w sobie tajemnice, które trudno pomieścić w głowie. Wśród nich są hipergroźne, nieznane patogeny, z którymi ludzkość nie potrafi walczyć. Koronawirus pokazał nam, jak bardzo niebezpieczni potrafią być niewidoczni przeciwnicy.

Topniejące lodowce to skutek gwałtownego ocieplenia, jakie zapanowało w Arktyce. Co ujawnią nam malejące warstwy lodu? Otóż poza skamieniałościami czeka na nas wiele strasznych niebezpieczeństw. Oprócz skamieniałości z okresu plejstocenu, czekają nas ogromne emisje węgla i metanu, toksyczna rtęć i... zapomniane choroby, które w tym momencie mogłyby dosłownie zdziesiątkować ludzkość. 

Lodowce się topią i nas pozabijają

Stopniowe, ale szybkie topnienie zmarzliny obudzi bytujące w niej mikroorganizmy. Mogą one stworzyć efekt, który naukowcy nazywają... bombą węglową. Przy tym pandemia koronawirusa to dosłownie pikuś.

Zaczną one rozkładać węgiel znajdujący się w glebie i uwalniać go jako CO2 lub metan, czyli gazy cieplarniane - donosi BBC. 

Najbardziej przerażające są jednak tajemnicze choroby, z którymi nie będziemy potrafili walczyć. Proces ich powrotu do świata już się zaczął. W 2016 roku grupa pasterzy reniferów zaczęła chorować, a ich objawy nie przypominały niczego, co znamy. Szybko pojawiły się pogłoski, ze to "zaraza syberyjska", z którą ostatnio mieliśmy do czynienia w 1941 roku. Okazało się, że był to wąglik, a zarażenie nastąpiło poprzez kontakt z rozmrożonymi zwłokami renifera. 

Zresztą, ta sama zasada obowiązuje w przypadku pochowanych w zamarzniętej ziemi zwłok ludzkich. Jeśli ktoś chorował np. na dżumę, to w momencie rozmrażania jego zamarzniętego ciała może dojść do ponownego aktywowania się patogenów. Dlatego powrót takich strasznych chorób jak np. grypa hiszpanka lub ospa prawdziwa to tylko kwestia czasu.

Jeśli nie zahamujemy topnienia lodowców, czeka nas zagrożenie niemal tak samo mocne, jak uderzenie meteorytu w ziemię. Być może nawet o wiele bardziej mroczne, przerażające oraz koszmarne...

Czytaj także