Bardzo niesprawiedliwe

Ma piękne, polskie imię. Wyzywają ją od małp i porównują do Kiepskich

23.11.2019  17:52
Ma piękne, polskie imię. Wyzywają ją od małp i porównują do Kiepskich
Ma piękne, polskie imię. Wyzywają ją od małp i porównują do Kiepskich Fot: EAST NEWS

Świat według Kiepskich może sprawiać komuś ból? Tak, jeśli kojarzy się danej osobie z wyśmiewaniem. Pewna kobieta o pięknym, polskim imieniu przekonała się o tym dobitnie.

Świat według Kiepskich jest hitem z ogromną oglądalnością, który uwielbiają kolejne pokolenia Polaków. Niemniej, dla niektórych ludzi ten radosny serial może być źródłem bólu. Jak to w ogóle możliwe? 

Załóżmy, że ktoś od dzieciństwa wyśmiewa się z Was, porównując do postaci z serialu Świat według Kiepskich. Wtedy na pewno nie jest to nic miłego, a wręcz przeciwnie. Komedia może obrócić się w osobisty dramat. 

Świat według Kiepskich i nosacze

Na własnej skórze przekonała się o tym 28-letnia Halina. Dziewczyna ma pięknie, polskie imię, które jednak wszystkim automatycznie kojarzyło się z Halinką Kiepską. Dzieci od zawsze były dla niej bezlitosne i porównywały dziewczynkę do najgorszych cech prezentowanej w serialu postaci.

Dodatkowo, jakby pecha w jej przypadku było mało, niedawno powstało wiele memów z małpą nosaczem w roli główniej, które to przedstawiają obrazowo rozmaite stereotypy dotyczące Polaków. Samica nosacza najczęściej określana jest jako: "Halynka". Halina często słyszy, że znajomi nazywają ją "nosaczem" i jest jej wtedy wyjątkowo przykro.

Dodatkowo, Halina nie lubi swojego imienia, chociaż ma ono piękne znaczenie - z greckiego oznacza blask i jasność. Mimo wszystko, jej kojarzy się z paskudnymi docinkami, a do tego 28-latka ma wrażenie, że przedstawiając się nim, uchodzi za starszą niż jest w rzeczywistości.

Warto pamiętać, że obrażanie kogoś z powodu imienia to jedno z najbardziej niekulturalnych zachowań na świecie.

Przeczytaj więcej
Komentarze