18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zwierzę było rozjuszone

WŚCIEKŁA MAŁPA ZAATAKOWAŁA 2-LATKĘ! Paulinka walczy o życie

31.07.2022  11:20
Małpa brutalnie zaatakowała 2-latkę
Małpa brutalnie zaatakowała 2-latkę Fot: Freedom Truth Honor/Twitter, Shutterstock

Małpa może zabić? Rozwścieczony zwierz zaatakował 2-letnią Paulinkę. Dziewczynka trafiła do szpitala w cięzkim stanie.

Wstrząsające wydarzenia rozegrały się w miejscowości Terpigoriewo w Rosji. To tam przed wojną uciekła ukraińska rodzina, tam ta sama rodzina przeżyła wielki dramat. Ich malutka, 2-letnia zaledwie córeczka została zaatakowana przez małpę! Skąd w Rosyjskiej mieścinie wzięło się to zwierzę? Jak to możliwe, że mała Paulina walczy o życie?

Paulinka i kilkoro innych dzieci bawili się razem przed jednym z domów w miejscowości. Nagle na teren posesji wdarła się rozwścieczona małpa. Zwierzę zaatakowało, starsze dzieci uciekły wystraszone. Uciekać próbowała też 2-latka, niestety nie była jeszcze na tyle sprawna i nie miała tyle siły, by obronić się przed atakiem większego i szybszego, w dodatku wyposażonego w ostre zębiska i pazury zwierzęcia.

Małpa ciężko raniła 2-latkę

Małpa brutalnie rzuciła się na 2-latkę. Paulinka została poważnie podrapana i pogryziona. Życie uratowali dziewczynce rodzice. Usłyszeli jej przeraźliwy krzyk, wybiegli z domu. Matka dosłownie wyszarpała córeczkę z łap małpy, po chwili nadbiegł też ojciec. Zwierzę nadal próbowało atakować.

Jak podają media, obrażenia małej Pauliny są bardzo poważne, ma pocięte ramiona i nogi, straciła dużo krwi. Dziecko zostało przewiezione do szpitala i trafiło na oddział intensywnej terapii, gdzie lekarze podjęli się próby ratowania jego życia.

Wiadomo już, że rodzina Pauliny złożyła zawiadomienie w sprawie ataku na policję. Wiadomo też, skąd małpa wzięła się w rosyjskiej miejscowości. Zwierzę miało uciec z prywatnego Zoo dla dzieci, należącego do sąsiadów. Sąsiedzi zaś, to, jak się okazuje, uznany rosyjski prawnik i jego małżonka, milionerzy. Na terenie swojego ogrodu trzymać mają m.in. małpy, słonie i wilki.

Małpy niebezpieczne dla ludzi

Czy sprawa zostanie wyjaśniona? Czy właściciele zwierzęcia poniosą konsekwencje? I czy w ogóle hodują egzotyczne zwierzęta legalnie? Atak miał miejsce w Rosji, więc wszelkie informacje na temat śledztwa są bardzo trudne do zdobycia. Z rosyjską policją próbowali skontaktować się dziennikarze Newsweek.com, jednak bezskutecznie. Nie wiadomo nawet, jakiej dokładnie rasy było atakujące zwierzę. To próbują ustalić internauci, którzy na mało wyraźnym nagraniu przeanalizowali wygląd i wielkość małpy, i orzekli, że musi być makakiem, pawianem lub langurem.

I jeszcze jedno - choć małpy wydają się być zwierzętami przyjaznymi, odpowiadają za 21 procent wszystkich ukąszeń, jakich dokonują na ludziach zwierzęta! Zwykle nie atakują nieprowokowane, choć ciężko stwierdzić jednoznacznie, co jest dla nich prowokacją. Na człowieka potrafią rzucić się nawet wtedy, gdy uznają, że... krzywo na nie spojrzał. Ludzie i małpy zupełnie inaczej czytają bowiem emocje wypisane na twarzach!

Tylko w ostatnim czasie głośno było o co najmniej kilku atakach małp na ludzi. Najbardziej wstrząsające to przypadki z Indii. Jeden z nich opisuje historię niemowlęcia porwanego przez małpę i zrzuconego z dachu 3-piętrowego budynku. Dziecko nie przeżyło.