18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Popularny dramat

Masz taki objaw? To złe wieści, bardzo nam przykro

07.07.2022  19:08
Opuchnięte kostki mogą być oznaką strasznych chorób
Opuchnięte kostki mogą być oznaką strasznych chorób Fot: Prostock-studio/Shutterstock

Ten objaw dotyczy bardzo wielu ludzi, a prawie nikt nie ma pojęcia o fakcie, że może to oznaczać bardzo poważne dolegliwości. Zadbajcie o siebie czym prędzej!

Wielu z nas bardzo często bagatelizuje swoje zdrowie. Mamy różne bóle, dolegliwości i objawy, ale zwykle zrzucamy je na karb przemęczenia lub przepracowania. Jeśli pojawia się u Was ten symptom, który poniżej opiszemy, lepiej na poważnie się o siebie zatroszczcie! Może bowiem oznaczać prawdziwy, medyczny dramat.

O jakim objawie mowa? Otóż chodzi o... opuchnięte kostki! Dokładnie taka drobnostka jest czasami oznaką bardzo poważnych problemów ze zdrowiem, które lepiej i rozsądniej zdusić w zarodku.

Opuchnięte kostki mogą być oznaką strasznych chorób

Oczywiście, bywają one jedynie skutkiem siedzącego trybu życia, ale jeśli nie ono jest winne, to... lepiej dokładnie się sobie przyjrzeć. Bezpośrednią i techniczną przyczyną opuchniętych kostek jest przedostawanie się wody z krwi przez ścianki tkanek.

Opuchnięte kostki to zmora kobiet w ciąży, osób, które prowadzą siedzący tryb życia i tych, którzy są już w podeszłym wieku. Poza tym ich przyczyną mogą być takie groźne choroby, jak: niedoczynność tarczycy, niewydolność serca, choroba zakrzepowo-zatorowa, niewydolność nerek, niewydolność żylna oraz otyłość.

Jeśli ta ostatnia powoduje opuchnięcie kostek, należy postarać się jak najszybciej zredukować wagę ciała do odpowiedniego poziomu. Bardzo ważne jest nie tylko gruntowne przebadanie się, jeśli dotyczy nas ten problem, ale również picie minimum dwóch litrów wody dziennie.

Dbajcie o siebie, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem!