18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Choroba czyha

Masz tę przypadłość? Koronawirus dopadnie Cię szybciej niż innych

03.02.2020  08:47
Masz tę przypadłość? Koronawirus dopadnie Cię szybciej niż innych
Masz tę przypadłość? Koronawirus dopadnie Cię szybciej niż innych Fot: KYDPL KYODO/Associated Press/East News

Koronawirus nie będzie miał dla Ciebie litości, jeśli walczysz z pewną przykrą dolegliwością. Przerażająca choroba może być wtedy szczególnie okrutna. 

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zdradził, dla kogo koronawirus jest szczególnie niebezpieczny. Okazuje się, że jeżeli nasz organizm walczy już z jakąś chorobą to jesteśmy o wiele bardziej narażeni na zakażenie.

Jeśli cieszymy się dobrym zdrowiem, jest szansa, że nawet w zetknięciu z patogenem jakoś uda nam się wyjść obroną ręką z tej patowej sytuacji. Jeśli jednak walczymy np. z chorobą przewlekłą, rokowania są znacznie gorsze.

Koronawirus atakuje

Jednocześnie Jarosław Pinkas w rozmowie z SE.pl uspokaja, że Chiny radzą sobie całkiem dobrze z opanowaniem epidemii. 

Analiza epidemiologiczna dla Chin wygląda dobrze. Oczywiście cały proces może potrwać kilka tygodni. Koronawirus to wirus niebezpieczny dla tych, którzy mają choroby przewlekłe

- mówi w wywiadzie.

Osoby zdrowe, które nie leczą się przewlekle powinny przejść ewentualny wirus gładko. Mówiąc choroby przewlekłe mam na myśli m.in. leczenie onkologiczne

- precyzuje Główny Inspektor Sanitarny.

Powszechnie wiadomo, że koronawirus rozprzestrzenia się błyskawicznie. Miejmy nadzieję, że faktycznie znajdą się osoby, które przejdą go gładko i bez większych problemów. To może dać nadzieję całej ludzkości. 

Przeczytaj więcej
Komentarze