18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wiele z niego nie zostało

Chciał ukraść białe lwiątka z zoo. Lwy nie miały dla niego litości

30.08.2022  14:17
Białe lwy rozszarpały mężczyznę. Wszedł na ich wybieg w zoo
Białe lwy rozszarpały mężczyznę. Wszedł na ich wybieg w zoo Fot: Edwin Butter/Shutterstock

Totalna głupota, a może chęć zysku? policja próbuje ustalić, co skłoniło mężczyznę do wejścia na wybieg dla lwów w zoo w Akrze. Jak się łatwo domyślić, człowiek spotkania z drapieżnikami nie przeżył.

Co miał w głowie mężczyzna, który wdrapał się na wysokie ogrodzenie, po czym wszedł na wybieg dla lwów w ZOO? Czy tak, jak podejrzewają śledczy, zamierzał uprowadzić wyjątkowo rzadkie, białe lwiątka z ogrodu? A może w myśl mody ostatnich czasów, chciał zrobić sobie nietypowe selfie? Prawdy być może nigdy już nie poznamy, bo ze spotkania z drapieżnikami tym razem niemyślący homo sapiens zdecydowanie nie wyszedł cało. Powiedzielibyśmy wręcz, że wcale nie wyszedł...

Białe lwy w zoo w Ghanie

Do szokujących wydarzeń doszło w popularnym ogrodzie zoologicznym w Akrze w Ghanie. ZOO to przyciąga turystów głównie lwami, a ich wybieg w ostatnich miesiącach jeszcze bardziej zyskał na popularności.

Po pierwsze, od ludzi zwierzęta odgradzają dwa wysokie na 10 i 20 metrów ogrodzenia. Dzięki zastosowaniu takiego zabiegu, zwierzęta poruszają się bardzo blisko zwiedzających, ale nie zagrażają ich bezpieczeństwu. No chyba że ktoś zamierza wspiąć się na przeszkodę.

Drugim powodem niebywałej popularności wybiegu dla lwów w Akrze jest fakt, że pod koniec ubiegłego roku urodziły się tam dwa lwiątka z cechami recesywnymi, zwanymi leucyzmem. Osobniki nim dotknięte pozbawione są obu rodzajów melaniny, są więc białe. Na całym świecie na wolności żyje zaledwie kilkanaście białych lwów, tak przynajmniej wynika z szacowań Global White Lion Protection Trust. Białe lwiątka w zoo są więc prawdziwą gratką.

Mężczyzna wszedł na wybieg dla lwów. I już nie wyszedł

Wróćmy jednak do samego incydentu. Jak donosi BBC, na wybiegu w ostatnią niedzielę przebywały cztery lwy - samiec i samica, oraz dwoje ich młodych. Mężczyzna w średnim wieku wspiął się najpierw na 10-metrowe, a następnie na 20-metrowe ogrodzenie, po czym zszedł na wybieg i ruszył w stronę lwiątek.

Lwy mają młode, więc jeśli podejdziesz zbyt blisko, mogą poczuć, że próbujesz zabrać ich dzieci

- powiedział mediom Benito Owusu Bio, wiceminister zajmujący się w rządzie Ghany zasobami naturalnymi.

Władze podejrzewają, że lwy poczuły się zagrożone i dlatego zaatakowały. Człowiek nie miał z nimi żadnych szans. Zmarł w wyniku poniesionych obrażeń, jego ciało zostało wyniesione z zoo i przekazane do pobliskiej kostnicy. Ogród został zaś czasowo zamknięty dla zwiedzających.

Śledztwo w sprawie prowadzi policja. Jak na razie motywy działania mężczyzny nie zostały ostatecznie ustalone. Jedną z hipotez jest jednak chęć uprowadzenia lwiątek.